Oyun Devi Nexon, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı

Kriptocat Haber Editörü
Oyun Devi Nexon, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı

Güney Koreli oyun devi Nexon artık 100 milyon dolar pahasında Bitcoin’e (BTC) sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Kore ve Japonya merkezli görüntü oyunu devi Nexon, bugün yaptığı açıklamada, kripto para başına ortalama 58.226 dolar ödeyerek 100 milyon dolar bedelinde Bitcoin satın aldığını söyledi.

CEO Owen Mahoney, hareketin hissedar pahasını korumak olduğunu sav ediyor:

“Bitcoin satın alımımız, hissedar pahasını korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtır. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakitimizin kıymetini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz.”

Aralık ayında, Nexon’un piyasa pahası, oyun oynamak için artan talep nedeniyle 30 milyar doları gölgede bıraktı. Dungeon & Fighter ve MapleStory üzere hit oyunlarıyla tanınan Nexon şu anda payları Japonya’da süreç gören (Nintendo’nun arkasında) ikinci en büyük oyun geliştiricisidir.

100 milyon dolarlık satın alma, Tokyo Menkul Değerler Borsası’nda listelenen rastgele bir şirket için en büyük kripto para yatırımıdır. Şirketin nakit yığınının yüzde ikisini oluşturuyor.

Bu ayın başlarında, Hong Kong merkezli uygulama Meitu da kripto para ünitesine 10 milyon dolarlık bir yatırım daha yaparak toplam Bitcoin ve Ethereum varlıklarını 100 milyon dolara çıkarmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.