Ortaya Çıktı: Balinalar ve Yatırımcılar Bu Altcoin’lerden Hızla Alıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Ortaya Çıktı: Balinalar ve Yatırımcılar Bu Altcoin’lerden Hızla Alıyor!

Kripto analiz firması Santiment, lider altcoin Ethereum’un balinaları artarken ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken piyasadaki yeni eğilimleri analiz ediyor.

Santiment: Balinalar Etherum’dan hızla stoklamaya devam ediyor

Santiment, ETH’nin bu hafta 3,524 dolarlık yeni bir zirveye ulaşmasıyla birlikte, büyük balinaların birikiyor gibi göründüğünü söylüyor. Firma, en iyi borsalardaki balina adreslerinin, yatırımcıların kripto parayı satın alıp kişisel cüzdanlarına taşıdığının bir işareti olarak ETH’yi düşürmeye devam ettiğini belirtiyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ethereum, piyasa çapında hafif bir düzeltmeden önce birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.524 dolara dokundu. Mübadele dışı ilk 10 balina varlığı son 8 ayda iki katına çıkarken, ilk 10 borsa balinası son 7 ayda yarıya indi.

Ortaya Çıktı: Balinalar ve Yatırımcılar Bu Altcoin’lerden Hızla Alıyor!Kaynak: Santiment

İşte son dönemde yatırımcılar arasındaki en popüler altcoin projeleri

Şirkete göre, son dönemde yatırımcılar arasında en popüler altcoin projeleri şunlardır: Dogecoin (DOGE), merkezi olmayan finans (DeFi) kripto parası Safemoon (SAFE), Ethereum hard forku Ethereum Classic (ETC), dijital mobil operatör Dent (DENT) ve Coinvest (COIN).

Bitcoin‘e gelince, 54.000 doların altındaki son düşüşe rağmen Santiment, lider kripto para biriminin balinalardan çok fazla ilgi gördüğünü belirtiyor. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin geçtiğimiz birkaç gün içinde düştü, ancak kalabalık hafif bir endişe gösterdiği için yeni balina adresleri oluşturuldu. 1.000’den fazla BTC adresi sayısı, 31 Mart’tan bu yana yeni adreslerdeki (7) en büyük tek günlük artışla 2.234’e sıçradı.

Ortaya Çıktı: Balinalar ve Yatırımcılar Bu Altcoin’lerden Hızla Alıyor!Kaynak: Santiment

Santiment: Mevcut Bitcoin adresleri son zamanlarda oldukça aktif

Ek olarak, mevcut Bitcoin adresleri son zamanlarda oldukça aktifti ve Mart ayından bu yana en yüksek ağ etkinliğine ulaştı. Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin sessizce 3 hafta içindeki en büyük günlük aktif adres gününü kaydetti ve 2021’in 4. en büyük gününü gördü. BTC ağında işlem gören 1,27 milyonluk benzersiz adres, düşüşün hemen öncesinde büyük düşüşler yaşandıktan sonra hoş bir manzaraya sahip. Bu yükselişin devam edip etmediğine bakın.

Ortaya Çıktı: Balinalar ve Yatırımcılar Bu Altcoin’lerden Hızla Alıyor!Kaynak: Santiment

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.