Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde…

Kriptocat Haber Editörü
Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde…

Ripple, AB’deki ODL koridoru ve birkaç kripto platformu birlikte 80 milyon XRP’ye yakın bir miktarı hareket ettirdi. Kripto paranın fiyatı ise bugün erken saatlerde kısaca 1,75 dolara ulaştı.

Devasa Ripple hareketleri: 130 milyon dolarlık XRP hareket ediyor!

Whale Alert tarafından yakın zamanda paylaşılan analiz verileri, son yirmi saat içinde toplam 79,6 milyon XRP tokeninin taşındığını gösteriyor. Bu hareket, beşinci en büyük kripto para birimi XRP, yüzde 15’in üzerinde bir artışın ardından bugün erken saatlerde 1,76 dolarlık zirvesine yükselirken gerçekleşti. Yine de kripto para, bu seviyelerde fiyatını uzun süre tutamadı. Şimdiye kadar XRP fiyatı 1,66 dolara kadar kaydı.

Büyük kripto para işlemlerinin takipçisi olan Whale Alert, Ripple tarafından yapılan birkaç büyük XRP transferinin ayrıntılarını ve son yirmi saat içinde birkaç büyük borsadaki hareketleri tweetledi. Ripple, Huobi borsasına yedi milyon XRP porsiyonu göndermeye devam ediyor, bu sefer şirket iki transferde on dört milyon gönderdi. Bittrex, Ripple ODL koridoru Bitstamp ve büyük Türk kripto borsası BtcTurk, 79,6 milyon XRP’nin geri kalanını harekete geçirdi.

Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde…

Bitstamp ve Bittrex, SEC davasında sonra XRP işlemlerini askıya aldı

İlginç bir şekilde, Bitstamp ve Bittrex, SEC’in Ripple’a karşı yasal işlem başlatmasının ardından Ocak ayında XRP alım satımını askıya alan çok sayıda borsa arasındaydı. Bu davada SEC, Blockchain devinin kayıtsız menkul kıymetler (XRP) satmakta olduğu konusunda ısrar ediyor. Üst düzey şirket yöneticileri olan Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, bu duruma destek sağladıkları için dava kapsamında yargılanıyor.

Bitstamp, 26 milyonun üzerinde XRP’yi finans kurumlarıyla çalışan BitGo saklama hizmetine taşıdı. Bu XRP miktarının toplam değeri 129.974.864 ABD dolarıdır. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Çarşamba günü kripto fonu Galaxy Digital’in CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, şirketin kripto para birimi platformu BitGo’yu satın aldığını duyurdu. Mike Novogratz bu şirketin, Coinbase’den sonra en büyük ikinci kripto sorumlusu olduğunu açıkladı. Mike Novogratz ve şimdi Galaxy Digital ve BitGo, ürünlerini birbirlerinin birden fazla müşterisine sunabilecek.

Onmilyonlarca XRP Harekete Geçti! Türk Borsası da İşin İçinde…

Mike Novogratz’ın şirketi kripto para platformu BitGo’yu satın aldı

Ayrıca Mike Novogratz, bu noktadan itibaren Galaxy Digital’in sadece Blockchain altyapısı kullanan ve buna yatırım yapan ve Blockchain altyapısı kuran bir şirket olmaktan çıktığı konusunda ısrar ediyor. Anlaşma, nakit olarak ödenen 1,2 milyar dolar ve Galaxy Digital hisseleriyle kapatıldı. Çarşamba günü, Meksika merkezli Ripple ODL ortağı Bitso borsasının C Serisi finansman turunda 250 milyon dolarlık bir para topladığı da bildirildi. Şirketin değerlemesi 2,2 milyar dolara yükseldi. Ekim 2019’da Bitso, Ripple’dan açıklanmayan bir yatırım aldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.