Önemli Gelişme: VanEck’ten Sonra WisdomTree’den Ethereum ETF Adımı!

Kriptocat Haber Editörü
Önemli Gelişme: VanEck’ten Sonra WisdomTree’den Ethereum ETF Adımı!

WisdomTree, ABD’de Ethereum performansını izleyen bir ETF başlatmak için bir başvuruda bulundu. Böylece, ETH odaklı çabalarına devam ettiğinin sinyalini verdi.

WisdomTree’den Ethereum ETF’i için başvuru

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere VanEck, geçtiğimiz haftalarda Ethereum ETF’i başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuruda bulunmuştu. Bir aydan kısa bir süre sonra WisdomTree de aynı adımı attı. New York merkezli varlık yöneticisi, daha önce Bitcoin ETF’leri için başvurmuştu, ancak şu ana kadar bir sonuç alamadı.

2006 yılında kurulan WisdomTree, bir Amerikan borsa yatırım fonu ve borsada işlem gören ürün sponsoru ve yönetimi altında 42 milyar doların üzerinde bir miktar bulunan bir varlık yöneticisidir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yakın tarihli bir başvuruya göre, kuruluş, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH’ye odaklı bir ETF çıkarmayı planlıyor.

Önemli Gelişme: VanEck’ten Sonra WisdomTree’den Ethereum ETF Adımı!

ETF’in amacı

Başvurunun onaylanması durumunda ETF, Chicago Board Options Exchange tarafından işletilen BZX Exchange’de listelenecektir. WisdomTree Digital Commodity Services, Trust’ın sponsoru olacaktır. Belgede, Trust’ın yatırım hedefinin “ETH fiyatına maruz kalmak, Trust’ın operasyonlarının az masraf ve yükümlülüklerini elde etmek” olduğu yazıyor. Bunun için, Trust “ETH tutacak ve hisselerine günlük olarak, başlıca spot borsalarının yürütülen ticaret akışının bir toplamına dayalı olarak bağımsız olarak hesaplanan bir değere göre ETH’ye değer verecek.” WisdomTree’nin başvurusu, VanEck’inkinden bir ay sonra geldi. Ek olarak, WisdomTree daha önce bir Bitcoin ETF için başvurdu ve bu yılın başlarında Avrupa’da bir Ethereum ETP başlattı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.