OCC’nin Yeni Başkanı, Kripto Para Konusunda Daha Dikkatli Olacak

Kriptocat Haber Editörü
OCC’nin Yeni Başkanı, Kripto Para Konusunda Daha Dikkatli Olacak

Para Ünitesi Denetleme Ofisi’nin (OCC) yeni lideri, geçtiğimiz yıl yayınladığı kripto ile ilgili kılavuzu gözden geçireceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni sorumlu denetçi olan Michael Hsu, yaptığı açıklamada dijital varlıklar ve kripto para üniteleri ile ilgili problemler da dahil olmak üzere federal banka düzenleyicisinin bekleyen tüm mevzuların gözden geçirilmesini talep ettiğini söyledi. OCC’nin kripto rehberinin birçok, eski Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks’un nezareti altında yayınlandı.

“OCC’de odan noktası, her vakit sorumlu yeniliği teşvik etmek olmuştur. Örneğin bir İnovasyon Ofisi oluşturduk, ulusal bankaları ve tröst şirketlerin faaliyetlerini güncelledik. Ayrıyeten kripto saklama hizmetlerini de bankacılık hizmetlerinin bir modülü olarak yorumladık. Çalışandan bu aksiyonları gözden geçirmelerini istedim.”

Hsu, Çarşamba günü ABD’nin tüm federal banka düzenleyicilerinin konuşacağı bir duruşmada Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde kelam alacak.

Hsu, bankaların tüketiciler için inançlı kalmasını sağlamak için epeyce kararlı olduğunu söz etti.

“Daha geniş telaşım, bu teşebbüslerin tüm paydaşlarla tam bir uyum içinde yapılmamasıdır. Düzenleyici etrafla ilgili daha geniş bir stratejinin kesimi olarak da görünmüyorlar.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.