Nvidia, Crypto Mining Processor ile 155 Milyon Dolar Kazandı

Kriptocat Haber Editörü
Nvidia, Crypto Mining Processor ile 155 Milyon Dolar Kazandı

Nvidia’nın kripto madenciliği donanımına geçişi epeyce yararlı oldu. Lakin şirket, ana misyonlarının PC oyun GPU’larında olduğu konusunda ısrar ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekran kartı üreticisi Nvidia, kripto madenciliği donanımına geçişinin akabinde Crypto Mining Processor (CMP) kartlarından 155 milyon dolar gelir elde etti.

Nvidia geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada bu karın içinde bulunduğumuz çeyrek içerisinde 400 milyon dolara ulaşmasını beklediğini açıkladı. Sayılara karşın şirketin CEO’su Jensen Huang, şirketin ana işinin PC oyun donanımı olduğunda ısrar etti. Kripto madencilerinin GeForce oyun GPU’ları yerine Nvidia’nın CMP eserlerine sadık kalacağını umuyor.

Bilhassa Ethereum (ETH) madenciliği için GeForce grafik kartlarının kullanılması, oyuncuların ekran kartlarına ulaşmasını hayli zora sokmuştu. Huang hususla ilgili şunları söyledi:

“CMP’lerin madencileri tatmin edeceğini umuyoruz. CMP daha düzgün randıman sağlayacak ve böylece oyuncular GeForce’a daha kolay ulaşabilecekler.”

Bu ortada rakip üretici AMD, farklı bir yaklaşım benimseyerek oyun GPU’larında hash oranını düşürmeye çalışmayacağını açıklarken, her şeyden evvel oyuncular için tasarlandıklarını vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.