Norveç Maliye Bakanı Bitcoin’i (BTC) İyi Günlerin Beklediğini Söyledi

Kriptocat Haber Editörü
Norveç Maliye Bakanı Bitcoin’i (BTC) İyi Günlerin Beklediğini Söyledi

Yatırımcıları artık kripto pazarından uzak durmaları konusunda uyardıktan sonra, Norveçli siyasetçi Bitcoin’in (BTC) kısa müddette bir atılım görebileceğini öngördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Norveç Maliye Bakanı Jan Tore Sanner, volatilite meselelerini çözmeyi başarırsa Bitcoin‘in daha uygun günler göreceğini belirtti. Bununla birlikte, artan belirsizlik nedeniyle yatırımcılara mevcut kripto pazarından uzak durmalarını da tavsiye etti.

Siyasetçilerden Bitcoin’in pahası hakkında gelen çoğunlukla olumsuz yorumların tersine, Norveç Maliye Bakanı Jan Tore Sanner, varlığın istikrarsızlığının üstesinden gelebileceğini ve uzun vadede bir atılım gerçekleştirebileceğini varsayım etti:

“Zaman içinde bir gelişme olabileceği açık, bu sayede para ünitelerinde biraz daha uzun vadede daha büyük atılımlara yol açabilecek daha fazla istikrar düzeneği elde edebileceksiniz.”

Yeniden de optimist iddiasına karşın Sanner, yatırımcıları kripto pazarındaki potansiyel riskler konusunda uyardı. Daha da ileri giderek insanlara şu andan itibaren dijital varlıklarla uğraşmaktan kaçınmalarını tavsiye etti:

“Tüketicilerin girmesini tavsiye edeceğim bir pazar değil.”

Her şeye karşın Sanner, bilhassa öteki siyaset yapıcılarla karşılaştırıldığında, kripto para ünitesi konusunda değerli ölçüde daha açık fikirli görünüyor. Örneğin, İngiltere Merkez Bankası Lideri Andrew Bailey kısa müddet evvel kripto para piyasasında fon tahsis eden bireylerin tüm paralarını kaybetmeye hazır olması gerektiğini belirtmişti.

Norveç Bakanlarından BTC Takviyesi

Geçtiğimiz günlerde Norveç Etraf Bakanı Sveinung Rotevatn da Bitcoin’i açıkça övmüştü. Bakan elinde ne kadar BTC olduğunu açıklamadı, lakin varlığı “uygun bir paha deposu” olarak nitelendirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.