Nokta Atışı Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin’de Seviyeleri Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
Nokta Atışı Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin’de Seviyeleri Verdi!

Bitcoin (BTC)’nin son kan banyosu, kripto topluluğunda birçok spekülasyona, şüpheye ve karışık duygulara yol açtı. Bitcoin’in son dönemdeki düşüşüyle ​​birlikte, altcoinler 1,5 trilyon dolarlık konsolide piyasa değeri ile 3 yıllık en yüksek hakimiyete yükseldi. Yazım sırasında BTC, CoinMarketCap’e göre şimdiye kadar kaydedilen en düşük dominans yüzdesine sahip oldu. BTC dominansı % 39.97’ye geriledi.

Nokta Atışı Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin’de Seviyeleri Verdi!

Bitcoin için iki olası senaryo

Son zamanlarda bu kripto analisti DonAlt tarafından sosyal medya platformunda iki olası senaryoya dikkat çekildi. DonAlt’a göre Bitcoin dün aralığın altına doğru kırıldı. DonAlt 49.800 Dolar’ın üzerinde bir kapanış yapması durumunda Bitcoin’in, kısa vadede tekrar 54.000 $’a geçmemesi için iyi bir neden göremediğini belirtiyor. Diğer taraftan DonAlt Bitcoin’in fiyat aralığını geri alamaması durumunda önemli bir düşüş olabileceğini ifade ediyor.  Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Bitcoin tahminleri tutan DonAlt, 28 Mart’taki 6.100 doları bildi.  Ayrıca DonAlt, Ocak ayının başında Bitcoin’in %44’lük rallisini de doğru bir şekilde öngördü ve 12 Şubat’ta BTC’nin 48.300 doların üzerine çıktığı zirveyi de başarılı bir şekilde belirledi. Bunun dışında analistin tutan başka tahminleri de bulunuyor

Bir başka tanınmış trader ve analist, görüşünü dile getirmek için yukarıda bahsedilen tweet’e cevap verdi. Rekt Capital, bu düşüş aşamasında bile Bitcoin’e karşı iyimserliğini sürdürdü.  Hollandalı trader Michael van de Poppe, Bitcoin’in Altcoin’lerle olası ilişkileri hakkında tweet attı.

Deneyimli trader Altcoin’lerin pozisyonlarını iyi koruduklarını yineledi. DOT, LTC, XRP ve ETH gibi altcoinler yenilenmiş yukarı doğru ivme gösterdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.