Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yorumları: Almayı Düşünüyorum!

Kriptocat Haber Editörü
Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yorumları: Almayı Düşünüyorum!

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller’den bugün önemli Bitcoin ve Altcoin yorumları geldi. Ünlü ekonomist  kripto para piyasasında “aktif” olarak yer almayı düşündüğünü söyledi.

Ünlü ekonomist ve Bitcoin ve Altcoin

Yale Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Shiller, CNBC’ye verdiği bir röportajda  kripto varlık yatırımcılarının zihniyetini “vahşi batı” zihniyeti olarak niteliyor. Kripto para birimi alanını “çok psikolojik bir piyasa” olarak nitelendiren ünlü ekonomist Bitcoin ve diğer kripto varlıkların “etkileyici teknoloji” içerdiğine vurgu yapıyor. Kripto varlıkların altında yatan teknoloji konusunda iyimser olmasına rağmen Shiller, Bitcoin’in değerinin kaynağını “belirsiz” olarak nitelendirdi ve bunun “gerçeklikten ziyade anlatılarımızla” ilgili olduğunu söyledi.  Nobel ödüllü ekonomist  ayrıca kripto para piyasasına girmek için alanın hala cazip durumda olduğunu söyledi. Ünlü ekonomist bu noktada özellikle şu vurguyu yapıyor:

Etkisini deneyimlemek için onları almayı düşünüyordum. Birçok insan bunu yapıyor aslında. Hiç Bitcoin almadım. Belki de bu piyasada aktif olmalıyım.

Kriptokoin.com olarak daha önce de vurguladığımız üzere Shiller, 2017’de kripto varlığı “irrasyonel coşkunluk veya spekülatif balonların” en iyi örneği olarak nitelendiren bir Bitcoin şüpheciliği geçmişine de sahip. Shiller, 2013 yılında Eugene Fama ve Lars Peter Hansen ile birlikte “varlık fiyatlarının ampirik analizi” çalışmasıyla Alfred Nobel Anısına İktisadi Bilimler alanında Sveriges Riksbank Ödülü’nü de kazandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.