NFT Trendi Soğuyor: 2018’deki ICO’lar Gibi Bitecek mi?

Kriptocat Haber Editörü
NFT Trendi Soğuyor: 2018’deki ICO’lar Gibi Bitecek mi?

Kripto endüstrisinde Deja-vu mu yaşanacak? Google’daki NFT aramaları son haftalarda düştü. Şimdi 2018’de ICO’larda olanlarla karşılaştırmalar yapılıyor.

Mayıs ayındaki zirvenin ardından, “NFT” için genel Google aramaları giderek azalıyor. NFT piyasasının bir balon durumunda olduğuna dair sayısız varsayım söz konusu. Ayrıca 2017/2018 ICO’larla karşılaştırmalar yapılıyor ve değiştirilemez tokenların yakında patlayıp patlamayacağı sorusu ortaya çıkıyor.

NFT Aramaları Keskin Bir Şekilde Düşüyor

Merkezi olmayan finans için 2020 yılı ne ise değiştirilemez tokenlar için şimdiye kadar 2021 yılı da aynı anlamı ifade ediyor.

NFT’ler bu yıl icat edilmemiş olsa da, popülariteleri son birkaç ayda büyük bir artış gördü.

Aynı zaman diliminde her şey bir NFT haline geldi. Dijital sanat eserleri, albümler, nadir koleksiyon parçalarından tarihi tweetlere ve duyurulara kadar her şey. Sektör sayısız ünlünün girişine de şahitlik etti.

Doğal olarak, bu çılgınlık, NFT kervanına nasıl katılabileceklerini merak ederek Google’a giden perakende yatırımcıları da kapsayacak şekilde genişledi. Mart ayı başlarında, dünyanın en büyük arama motorunda yapılan dünya çapındaki “NFT” sorgularının yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırladığı belirtilmişti. Birkaç hafta arka arkaya orada durdular.

Bununla birlikte, daha yeni veriler bir eğilimin tersine döndüğünü gösteriyor. Mart ayındaki zirveden bu yana arama sayısı neredeyse yarı yarıya azaldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.