New York, Çevresel Etkilerini Değerlendirene Kadar Kripto Para Madenciliğini Durdurmayı Planlıyor

Kriptocat Haber Editörü
New York, Çevresel Etkilerini Değerlendirene Kadar Kripto Para Madenciliğini Durdurmayı Planlıyor

New York Eyalet Senatosu tarafından sunulan yeni bir yasa tasarısına nazaran kripto para madenciliği merkezleri çevresel tesirleri değerlendirilene kadar askıya alınabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York Senato Yasası, Pazartesi günü Senatör Kevin Parker tarafından tanıtılmasının akabinde Eyalet Senatosunun Etraf Muhafaza Komitesine havale edildi. Tasarı, bir kripto para firmasının madencilik operasyonu için üç yıllık bir moratoryum başlatacak. Eyalet daha sonra merkezin madencilikten kaynaklanan sera gazı emisyonlarının tesirinin yanı sıra su kalitesi, hava kalitesi ve yaban hayatı üzerindeki tesirleri hakkında tam bir çevresel tesir beyanı yürütecektir. Rapora 120 günlük bir kamuoyu görüşü ve en az bir kamuya açık duruşma eşlik edecek.

Devleti 2019 İklim Liderliği ve Toplumu Müdafaa Yasası’nda ayrıntılandırılan emisyon gayelerine ulaşma yolunda engellediği tabir edilen madencilik merkezleri, faaliyet göstermeleri için gerekli müsaadeleri alamayacak.

Tasarı, New York’taki madencilik merkezlerinin birçoklarının emekli edilmiş yahut dönüştürülmüş fosil yakıtlı elektrik santrallerinde bulunduğunu savunuyor. Tasarı oylanırsa, muhtemelen New York’un Greenridge Generation fabrikasını etkileyecek. New York, Dresden merkezli elektrik santrali 2020’de her gün yaklaşık 5,5 Bitcoin çıkarıyordu. Santralin ana şirketi Greenridge Generation Holdings’in bu yıl birleşme muahedesiyle halka açılması bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.