Neden Polkadot’a Dikkat Etmelisiniz? Analist Seviyelerle Açıklıyor

Kriptocat Haber Editörü
Neden Polkadot’a Dikkat Etmelisiniz? Analist Seviyelerle Açıklıyor

Altcoin’ler bu yıl fırtınalar estirdi ve birçoğu bugüne kadar inanılmaz performanslar sergiledi. Bu tür coin’lerden biri de bu yılın başından beri şaşırtıcı bir performans sergileyen Polkadot (DOT). Kripto para birimi Ağustos 2020’de ticarete başladı ve o zamandan beri %1.200 değer kazandı. Yol boyunca piyasa değerine göre sekizinci sıraya yerleşti.

Neden Polkadot (DOT)’a dikkat etmelisiniz?

DOT, şu anda 46 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Yazım sırasında 46.91 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %12.9’luk bir artış sergiledi. Bugün sabah saatlerinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49 dolara ulaştı. DOT’un bu yılki yükselişi uzmanlar tarafından kısmen “altcoin sezonuna” atfedildi. Bu süreçte nispeten daha küçük coin’ler boğa rallisine katıldı ve Bitcoin’den daha iyi performans gösterenler oldu. Bununla birlikte kripto para birimi birçok benzersiz özellikle donatılmış durumda.

ZyCrypto analisti Mr Oak’a göre “Alıcılar DOT fiyatını 200 günlük SMA’nın (38.07 dolar) üzerinde tutarsa DOT’un yükseliş ivmesinin devam etmesi muhtemeldir. Analiste göre boğalar fiyatını bir sonraki hedefe (%78.6 Fibonacci seviyesi) itmeyi başarırsa, kripto para 54 dolar fiyat noktasını hedefleyerek yukarı doğru gitmeye devam edecek.

Ana projesi Polkadot, “blockchain’lerin blockchain’i” olarak adlandırılıyor ve “birlikte çalışabilirlik” terimini kripto alanında aranan bir özellik haline getiriyor. Polkadot, her türlü veriyi her türden blockchain’den erişilebilir hale getirerek blockchain’leri bir araya getirmeyi amaçlamakta. Proje, protokolleri fork olmadan da güncelleyebiliyor. Topluluğu bölmeden Polkadot ekosisteminin çeşitli bölümlerinde hataları düzeltmek ve iyileştirmeler yapmak için verimli araçlarla donatılmıştır.

DOT’a yönelik tröst oluşturuldu

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Osprey Funds’ın CEO’su ve kurucusu Greg King, kısa süre önce DOT’a yönelik ilgi artmaya devam ederken özel plasman için Polkadot’un coin’ine dayanan bir fon olan Osprey Polkadot Trust’ı açıkladı. ZyCrypto analisti “Mr Oak”a göre, Polkadot’un merkezi olmayan finans (DeFi) dahil olmak üzere hizmetlere yönelik uyumluluğu ve artan desteği, uygulama geçişine sorunsuz bir şekilde yardımcı olmak için tasarlanmış araçlarıyla onu Ethereum için ciddi bir rakip haline getirerek dApp alanındaki üstünlüğünü azaltıyor. Polkadot ayrıca birçok fon yöneticisinin dikkatini ve ilgisini çekti ve DOT fiyatının zaten yükseliş ivmesi ile dijital para bu yıl daha da yüksekleri test etmeye hazırlanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.