NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor

Kriptocat Haber Editörü
NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor

NBA’in efsanevi isimlerinden Dikembe Mutombo, Kongo’aki “Etik Kobalt Madenciliği” için blockchain teknolojisini destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dikembe Mutombo’nun firması BlueTech, Kongo madenciliğini “etik kaynaklı” ve “çatışmasız” hale getirmeyi amaçlayan 1 milyar dolarlık bir yatırım teşebbüsüne liderlik ediyor.

Dikembe Mutombo liderliğindeki bir özel sermaye şirketi olan BlueTech Investments ve milletlerarası ortakları, blockchain tabanlı bir izlenebilirlik tahlili de dahil olmak üzere Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde (DRC) etik madencilik projelerine 1 milyar dolar yatırım yapacak. Şirketin web sitesinde şu sözler yer aldı.

“BlueTech, blockchain teknolojisini kullanarak, yolsuzlukla gayret uğraşlarını, çocuk işçiliğinin sömürülmesinin ortadan kaldırılmasını desteklerken etrafa hassas madenciliği de teşvik ediyor.”

Mutombo, ülkesi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne milletlerarası yatırımlar çekebilmek için uzun müddettir çalışıyor. Ünlü yıldız bahisle ilgili şu açıklamayı yaptı.

“Uluslararası yatırımı ve serveti anavatanıma geri getirme fırsatı için bir ömür bekledim ve tüm kalbimle vaktin geldiğine inanıyorum!”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.