Nasdaq’ta Listelenen Şirket Ethereum Yatırımını Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Nasdaq’ta Listelenen Şirket Ethereum Yatırımını Açıkladı!

Business Wire, hisseleri Nasdaq’ta işlem gören Mogo’nun (dijital ödemelerle çalışan bir finansal teknolojiler girişimi) nakit rezervlerinin bir kısmını Ethereum satın almak için tahsis ettiğini bildirdi.

Daha önce şirket, bilançosuna Bitcoin’i eklemişti. Ancak şimdi sıra Ethereum’da (ETH). Genel olarak Mogo, nakit rezervinin ve yatırım portföyü değerinin yüzde beşini kripto para birimlerine koymayı planlıyor.

Mogo, 146 Ethereum satın aldı

Şirket, ikinci en büyük dijital para birimi olan Ethereum satın alımının ortalama 2.780 dolardan 146 ETH ile gerçekleştiğini duyurdu. Mevcut 3.142 dolarlık fiyatla satın alınan Ethereum miktarı yarım milyon dolara yakın oluyor.

Bu satın alım, Mogo’nun öncü kripto para birimi Bitcoin’e yaptığı yatırımın ardından geliyor. Mogo, ortalama 33.083 dolardan 18 BTC satın almıştı. Mevcut kurla bu miktar 1.054.618 dolara denk geliyor. Ayrıca Mogo, Kanada’nın en üst düzey kripto varlık şirketlerinden Coinsquare’e yaptığı yatırımla da gündeme gelmişti.

Mogo’nun CEO’su ve kurucusu Greg Feller, Ethereum’a yapılan mevcut yatırımın daha önceki Bitcoin alımını tamamladığını ve şirketin bu yıkıcı teknolojiye dayalı blockchain ve para birimleri üzerindeki uzun vadeli iddiasını kanıtladığını belirtti.

ETH, tüm zamanlar rekoru kırdı

Bugün Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ETH, Pazartesi günü art arda yeni tüm zamanlar rekorunu kırdı. Altcoin’in en son rekoru, 3.199 dolar civarında duruyor (CoinGecko verilerine göre). İkinci en büyük kripto para birimi 1 Mayıs Cumartesi günü de bir önceki zirvesine ulaşmıştı. ETH’nin bu yükselişi, ETH’nin mucidi Vitalik Buterin’in en genç kripto milyarderlerinden biri haline getirdi.

Bu sırada yatırımcılar ETH’yi kripto borsalarından çekmeye devam ederken borsalardaki ETH bakiyesi son 24 saat içerisinde yüzde 44 kadar düştü.

ETH’nin en büyük rakibi BNB ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak ETH’yi takip ediyor – bugün 660 doları aştı.

Coin’in piyasa değeri şu anda 100 milyar dolardan fazla.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.