Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!

Kriptocat Haber Editörü
Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!

Piyasa son birkaç gündür oldukça çalkantılıydı, ancak Çarşamba günkü fiyat düşüşü belirgin izler bırakmayı başardı. Piyasanın kripto lideri Bitcoin çöküşe öncülük etti ve birkaçı hariç çoğu altcoin aynı yoldan gitti. Uzun vadeli bir ufka sahip olmak ve bu gibi durumlarda koşullara uyum sağlamak uzmnalara göre, portföylerin mahvolmasını önlemenin anahtarıdır. Peki şimdi Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano gibi kripto paralar için sırada ne var?

Michaël van de Poppe Bitcoin ve altcoin piyasasını yorumladı: Tekrar yükselecek!

Sektördeki trader’lar ve diğer insanlar zaten ‘düzeltme aşamasını’ kabul ederken, piyasa iyileşme belirtileri göstermeye başladı. Yine beklendiği gibi liderlik Bitcoin tarafından alındı. Piyasaları yorumlayan Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe, umutlu görünüyor ve fiyatların tekrar yükseleceğine vurgu yapıyor. Michaël van de Poppe konuya yönelik şunları söyledi:

Pazar yapısının hiç değişmediği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç hafta içinde buradan en olası olan şey, onu geri kazanacağımızdır.

En son fiyat düzeltmesi, analistlerin tahmin ettiğinden çok daha derin olsa da bazı analistlere göre, uzaklaştırma yapıldığında, Bitcoin’in hala bir boğa döngüsünde olduğu açık. Geçen yıl Mart ayında beş gün içinde yüzde 47’nin üzerinde bir düşüşe tanık olduktan sonra kripto para, grafiklerde kendi diplerini kırmak için geri gelmedi.

Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!Bitcoin grafiği – Kaynak: Twitter

Michaël van de Poppe: Bitcoin fiyatı için bu seviyelere dikkat edin!

Düzeltici bir hareketin sona ermesi, grafiklerdeki devasa bir fitil ile karakterize edilir. Genellikle, haftalık kapanışın olduğu bölgede yanlamasına hareket beklenir. Michaël van de Poppe yukarıdaki grafiği kullanarak Bitcoin için şu yorumlarda bulundu:

Haftalık bu aşamada oldukça ilginç görünüyor. Dev bir fitilimiz var ve muhtemelen burada dip inşası yapacağız.

Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!

Analist, 43.000 dolar, 46.000 dolar, 49.000 dolar ve 54.000 dolar seviyelerinin dünyanın en büyük kripto parası için temel direnç seviyeleri olduğunu iddia ederek, önümüzdeki haftanın uzun vadeler için oldukça “ilginç” göründüğüne işaret etti.  Michaël van de Poppe konuya yönelik şunları söyledi:

Bunlar geçmemiz gereken seviyeler ve bu kadar büyük bir çarpışma yaşadığımız göz önüne alındığında, burada ani dalgaların içinden çıktığımız bir dürtü dalgasının içinde olma ihtimalimiz yok gibi görünüyor. Volatilite, büyük olasılıkla menzile bağlı bir yapı olduğu için önemli ölçüde düşmelidir.

2 analist onayladı: Altcoin projeleri için iyi işaretler var!

Altcoin’lerin çoğu, son birkaç günde büyük bir düşüşün kurbanı oldu. Michaël van de Poppe’ye göre, bu aşamada tüm altcoin’ler acı çekiyor. Ancak yine de analiste göre, dört gözle bekleyecek bir şey var. Michaël van de Poppe konuya yönelik şunları söyledi:

Bitcoin ilerlerse yakında altcoin’lerde arkasından gelecektir…

Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!Kaynak: Twitter

Popüler analist Rekt Capital’de piyasaları yorumladı ve Mart 2020’de Bitcoin çöktüğünde, dibe vurduktan sonra yüzde 39’dan fazla toparlandığını söyledi. Rekt Capital konuya yönelik şunları söyledi:

Son çöküşünden sonra, Bitcoin’in aynı modeli izlediği ve zaten yüzde 39’dan fazlasını toparladığı oldukça açık. Bu altcoin’ler için iyi bir işaret.

Nam Salan Analistlerden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve Litecoin Tahminleri!Kaynak: TradingView

Analistler: Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano, Bitcoin ile pozitif korelasyon gösteriyor

Ayrıca büyük altcoin’leri çoğu (Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano) Bitcoin ile pozitif korelasyon gösteriyordu. Analistler, bu altcoin’lerin BTC ile aynı gemide olduklarını ve aynı yönde birlikte ilerlediklerini ima ediyor. Aylarca azalan hakimiyetten sonra, Bitcoin son birkaç gün içinde kademeli olarak ivme kazanmaya başladı. Piyasadaki mevcut toparlanmanın ağırlıklı olarak Bitcoin’in nasıl ilerlediğine bağlı olacağını söylemeye gerek yok.

Bununla birlikte Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bazı analistlere göre Bitcoin daha da yükselmeden önce ölü bir kedi sıçraması yapması mümkün. Bu analistlere göre, BTC fiyatı merdivenden tırmanmadan önce 35.000 dolara tekrar düşebilir. Bununla birlikte analistlere göre, fiyat 42.200 dolar seviyesini kırmayı başarırsa, düşüş eğilimi kırılabilir.

İşte usta analist Michael van de Poppe’nin başarılı tahminleri

Michael van de Poppe,  2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru olarak tahmin etti. Ayrıca usta analist, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber verdi. Bunların yanı sıra analist, geçtiğimiz aylardaki kripto para tahminlerinde de yüksek başarı oranı yakaladı. Trader, Şubat ayında önemli bir kripto düzeltmesi beklediğini belirtti ve 22 Şubat’taki piyasa çöküşünü doğru öngördü. Michael van de Poppe, Bitcoin’in Mart ayındaki 50.000 dolara kadar olan düşüşünü de doğru öngördü. Bunlar dışında usta analistin başarılı başka kripto para tahminleri de var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.