Musk, Bitcoin’i yine eleştirdi, Dogecoin ile ilgili yeni paylaşımda bulundu

Kriptocat Haber Editörü
Musk, Bitcoin’i yine eleştirdi, Dogecoin ile ilgili yeni paylaşımda bulundu

Tesla ve SpaceX’in işvereni Elon Musk kripto para piyasalarında yankı yaratan paylaşımlarına devam ediyor.

Perşembe günü çevreci nedenlerle Bitcoin’i eleştiren ve Tesla’da Bitcoin ile ödeme alma planlarının askıya alındığını açıklayan Musk, yeniden çevreci nedenlerle Bitcoin’i eleştiren paylaşımda bulundu.

Son paylaşımında Musk kendisinin kripto paraya ziyadesiyle inandığını ama bilhassa kömür üzere fosil yakıtların büyük ölçüde kullanımına yol açmaması gerektiğine dikkat çekti.

Musk daha evvel yaptığı bir paylaşımda Cambridge Üniversitesi’nin Bitcoin madenciliğinin elektrik kullanımına ait grafiğine vurgu yapmıştı.

Bitcoin için tenkitlerine devam eden Musk farklı bir twitter paylaşımında Dogecoin ile işbirliğine işaret eden müspet bir açıklamada bulundu. Musk Dogecoin geliştiricileriyle birlikte aktif süreç sistemi geliştirmek için birlikte çalıştıklarını belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.