Mt. Gox Mağdurları İçin Oylama Başladı

Kriptocat Haber Editörü
Mt. Gox Mağdurları İçin Oylama Başladı

Mt. Gox alacaklıları, kayyum olarak atanan Nobuaki Kobayashi’nin Ekim ayına kadar çözümlenmesi hedefiyle önerdiği taslak planını oylamaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Neredeyse on yıl öncesine dayanan hack olayında paralarını kaybeden mağdurlara kısmen geri ödeme yapma yolunda bir sonraki adım atıldı. Alacaklılar dün itibariyle, rehabilitasyon teklifini kabul edip etmeyecekleri konusunda oylamaya başlayabilirler. Müracaat sahiplerinin oylarını çevrimiçi olarak kullanmaları için son tarih 8 Ekim. Mütevelli heyetinden gelen bildirimde dikkat alımlı bir biçimde şu tabirler yer aldı:

“Oy kullanmazsanız, Rehabilitasyon Planı Taslağı’na karşı oy kullanmış sayılacaksınız.”

Oylama, çevrimiçi olarak, posta yoluyla ya da şahsen yapılacak. Teklifin geçmesi için en az %50 oy barajı gerekli olduğundan, oyların çoğunluğu faal olarak kabul lehinde oy kullansa bile teklifin başarısız olma ihtimali bulunuyor.

Teklifin paydaşların çoğunluğu tarafından kabul edilmesi durumunda, bireyler iki seçenekten (erken yahut kesin çözüm) hangisini kendileri için seçeceklerine karar verebilecekler. Oylama başarısız olursa, mütevelli ve idare şurası planlamaya geri dönecek ve alacaklılar yeni bir teklifin hazırlanmasını bekliyor olacak. Bu teklifin oluşturulması için geçen yıllar düşünüldüğünde, bu koşulların kabul edilmemesi, alacaklıları rastgele bir tazminat için daha da uzun mühlet beklemeye zorlayacaktır.

Mt. Gox alacaklıları, 2014 yılından bu yana sıkıntıları için bir tahlil bekliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.