Morgan Creek CEO’su Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Morgan Creek CEO’su Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

Yatırım idaresi şirketi Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 250.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mark Yusko Cuma günü CBNC’nin Trading Nation isimli finans programına konuk oldu. Yusko Bitcoin‘in bir paha deposu olmaktan çok daha fazlası olduğunu söyledi:

“Ağın benimsenmesi ve artan kullanımla ilgili. Bu bir ağ ve ağlar katlanarak büyüyor. Bu, 1 trilyon dolara ulaşan tarihteki en süratli ağ, hangisine baktığınıza bağlı olarak 15 ila 20 yıl süren FAANG’ların çabucak akabinde.”

Yusko FAANG ile Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Alphabet (eski ismiyle Google) paylarına atıfta bulunuyor. Bitcoin piyasası, yaratılmasından 12 yıl sonra 2021’in başlarında 1 trilyon dolar bedeline ulaştı.

Yusko, Bitcoin gayesini 4 trilyon dolarlık piyasa kıymetine sahip altınla eşdeğerliğe dayandırdı. BTC bu düzeye ulaşırsa, bu her bir BTC’nin 250.000 dolar olacağı manasına geliyor.

Yusko, “İnsanların gözden kaçırdığı şey, bunun bilgisayar gücünün hiçbir vakit ortadan kalkmayan teknolojik bir evrimi olduğu gerçeğidir” dedi. “İnternetin kıymet deposu için temel katman protokolü olacak güçlü bir bilgi süreç ağı.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.