Milyarderin Yatırım Yaptığı Altcoin İçin “10 Dolar Hedefi” Verildi!

Kriptocat Haber Editörü
Milyarderin Yatırım Yaptığı Altcoin İçin “10 Dolar Hedefi” Verildi!

Son zamanlarda Bitcoin ve genel kripto para piyasasında görülen düşüşten en az etkilenen bir altcoin olan Polygon (MATIC), yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Hatta, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ünlü milyarder Mark Cuban, bu altcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Hızlı iyileşmesinin ardından MATIC fiyatı yükseldi ve bir analist, yakın zamanda 2.68 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aşabileceğini düşünüyor

Analist Lark Davis: Altcoin, 10 dolar seviyelerini kırabilir

Polygon, kayıplarını tamamen telafi eden nadir varlıklardan biri. Örneğin Bitcoin fiyatı 40.000 doları aşmaya başlasa da, 64.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzak bir seviyeden işlem görüyor. Öte yandan Ethereum (ETH) da, ATH’si olan 4.356 doların neredeyse 2.000 dolar altından el değiştiriyor.

Milyarderin Yatırım Yaptığı Altcoin İçin “10 Dolar Hedefi” Verildi!

Popüler bir analiste göre uzatılmış boğa rallisi ile fiyatın yakında en yüksek seviyelere tekrar çıkması bekleniyor. Lark Davis, Polygon fiyatı hakkında ise “çok yakında 10 doları kırabilir,” ifadelerini kullanıyor.

Matic “kıt” bir varlık haline mi geliyor?

Polygon dApp ekosistemi yıldırım hızında büyürken Polygon’da izlenen toplam dApp satısı 90’ın üzerine çıkıyor. Coinpedia’dan Sahana Vibhute’a göre bu durum benimsenme oranını da hızlandırdığı için ekosisteme pek çok trader giriyor. Ancak varlığın popülaritesi arttıkça, borsalardaki arz en düşük seviyelere ulaştı. Borsalarda, toplam arzın yalnızca %0.4’ü (40 milyondan daha az bir miktar) bulunuyor.

Vibhute’a göre bu durum da traderların devam eden boğa rallisi için “HODL” eğiliminde olduğunu gösteriyor. Matic fiyatı, yazım sırasında yüzde 29.2’lik bir artış ile 2.24 dolar seviyesinden işlem görüyor. Matic, aylık bazda yüzde 484.4, yıllık bazda ise yüzde 10.491 yükselmiş durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.