Milyarder Robert Kiyosaki: Sorun Elon Musk veya Bitcoin Değil, Sorun Fed

Kriptocat Haber Editörü
Milyarder Robert Kiyosaki: Sorun Elon Musk veya Bitcoin Değil, Sorun Fed

“Zengin Baba, Fakir Baba” isimli tanınan finansal bağımsızlık geliştirme kitabının muharriri Robert Kiyosaki, mevcut düşüşte Bitcoin satın almayı planladığını belirtti. Bay Kiyosaki’ye nazaran şu anda ne Elon Musk ne de Bitcoin bir sorun teşkil etmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kiyosaki, aşağıdaki tweet aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin mevcut mali durumu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

“Finansal Çöküş Geliyor, Daha Fazla Altın, Gümüş ve Bitcoin Biriktirin”

Benzeri bir Twitter yorumunda Kiyosaki, yakın gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ekonomik çöküş mümkünlüğünün yüksek olduğu konusunda uyardı. Bir kere daha altın, gümüş ve Bitcoin satın almayı önerdi. Kesin tabiri aşağıdaki üzereydi:

“Hazır mısın? Patlama, iflas, mani, çöküş, buhran. Mani bugün piyasalarda. Dünya tarihindeki en büyük buhrana hazırlanın. Fed ne yapacak? Daha fazla para mı basacak? Daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin biriktirin.

ABD Doları Yok Ediliyor

Kiyosaki, ABD dolarının Fed tarafından devam eden para basımı nedeniyle yok edildiği konusunda uyardı.

Ayrıyeten, 2021 yılında 7 trilyon doların üzerinde para basımı yapıldığına dikkat çekti ki bu, 2008 mali krizinden sonra basılan 700 milyar dolardan çok daha fazlasını temsil ediyor:

“2008’den sonra Subprime Crash Fed ve Hazine 700 milyar dolar bastı. 2021’de Fed ve Hazine 7 trilyon dolar basacak. Tarihteki en büyük çöküş geliyor. En makus yatırım FANG pay senetleri, artık altın, gümüş, ve Bitcoin almayanlar aptaldır.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.