Milyarder Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) Kullanılabilir Para Birimi Olduğuna İnanıyor

Kriptocat Haber Editörü
Milyarder Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) Kullanılabilir Para Birimi Olduğuna İnanıyor

Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) artan yarar nedeniyle bir ölçü paha kazanabileceğini argüman ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder Mark Cuban, son tweet dizisine nazaran, Dogecoin’in potansiyel olarak uygun bir para ünitesine dönüşebileceğine inanıyor:

“DOGE üzere göğüs paraları, sırf yarar sağlarlarsa ve kullanıcılar bunları bu yardımcı program için kullanırsa işe fayda.”

Cuban’ın NBA grubu Dallas Mavericks, Mart ayı başlarında Dogecoin‘i kabul etmeye başladı ve daha geniş çaplı benimsemenin önünü açtı. O vakitten beri, çevrimiçi elektronik mağazası Newegg de dahil olmak üzere birçok büyük şirket kripto para ünitesini kabul etmeye başladı.

U.Today tarafından daha evvel bildirildiği üzere, DOGE, artık tüm BitPay süreçlerinin yüzde 10’unu oluşturuyor.

Dogecoin’in Sonsuz Arzı

Dogecoin, her yıl sirkülasyona giren yaklaşık 5,2 milyon yeni madeni para ile enflasyonist bir arza sahip. Bunun, kripto para ünitesinin temel risklerinden biri olduğuna inanılıyor. Piyasaya ne kadar çok para girerse, mevcut fiyat düzeylerini korumak o kadar sıkıntı olacaktır.

Bununla birlikte Cuban, Dogecoin’in sonsuz arzını gücü olarak görüyor zira bir kıymet deposu yerine dijital para ünitesi olarak çekiş kazanabiliyor:

“Tanımı gereği enflasyonu olan rastgele bir varlık sonsuzdur, lakin bu onu azaltmaz. Yardımcı programı bir bedel deposundan potansiyel olarak dijital bir para ünitesine hakikat dönüştürür.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.