Milyarder Girişimci Mark Cuban, Polygon’a (MATIC) Yatırım Yaptı

Kriptocat Haber Editörü
Milyarder Girişimci Mark Cuban, Polygon’a (MATIC) Yatırım Yaptı

Dallas Mavericks sahibi milyarder Mark Cuban, Polygon’u şirket portföyüne ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder yatırımcı Cuban, Ethereum‘un ölçeklenebilirliğini düzgünleştirmeye çalışan Hintli bir kripto para teşebbüsü olan Polygon’a açıklanmayan bir ölçüde yatırım yaptı. Geçmişte Bitcoin eleştirisiyle tanınan Cuban, bu yılın başlarında BTC’nin “altına daha uygun bir alternatif” olduğunu söylemişti. Ayrıyeten, şahsî kripto portföyünün %60 Bitcoin, %30 Ethereum’dan oluştuğunu ve kalan %10’unun öbür birkaç küçük altcoin’den oluştuğunu açıkladı.

Bu döngüde kripto para topluluğunda çok daha etkin bir ses oldu ve sık sık bölüme olan ilgisini anlatmak için çeşitli podcast’lere katıldı.

Edinilen bilgilere nazaran Cuban şimdide MATIC’e yatırım yaptı. Milyarder Coindesk’e verdiği cevapta bu argümanları doğruladı ve şunları söyledi:

“Zaten Polygon kullanıcısıydım, sonra kendimi daha çok kullanırken buldum.”

Cuban’ın, NFT’leri rastgele bir biçimde basitçe görüntülemek için tasarlanmış yeni bir çevrimiçi galeri oluşturan bir proje olan Polygon’u Lazy.com’a entegre ettiği bildiriliyor. Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, The Economic Times’a “Duyacağımız en âlâ şey, Mark Cuban’ın Polygon’daki uygulamaları kullanmasıydı” dedi. Nailwal’a nazaran bu, daha fazla ABD merkezli yatırımcının ilgisini çekmeye yardımcı olacağı için proje için “büyük bir sıçrama tahtası”.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.