Milyarder Destekli Altcoin’den Yeni Ortaklık Müjdesi

Kriptocat Haber Editörü
Milyarder Destekli Altcoin’den Yeni Ortaklık Müjdesi

DLT oyun üreticisi Xaya’nın arkasındaki şirket, Ethereum side chain’de oyunlar başlatmak için Altcoin Polygon ile bir ortaklık anlaşması imzalıyor.

Altcoin Polygon’da Xaya tabanlı DLT oyunları sunulacak

Kripto para dünyasında son zamanların en önemli problemli alanlarından biri olan yüksek ücretler konusu Ethereum’un etkileyecek gibi duruyor. Zira Ethereum, son derece yüksek ücretler nedeniyle oyuncuları bir bir kaybediyor. Kriptokoin.com ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Xaya’nın arkasındaki şirket olan Autonomous Worlds, Altcoin Polygon (eski adıyla Matic) ile stratejik bir ortaklık yaptı. Bu ortaklık sayesinde Xaya blockchain’i, Ethereum ile uyumlu Polygon side chain’e entegre edilecek.

Xaya, L2 ağlarını kullanan ve DLT tabanlı oyunların yaratıcılarına ölçeklenebilir bir ortam sunan blcokchain’den bağımsız bir platform olarak kaşımıza çıkıyor. Xaya, Polygon üzerinde Wrapped CHI olarak kullanılan yerel token CHI’yi kullanıyor.  Ortaklığın bir parçası olarak Autonomous Worlds, Polygon için Taurion ve Soccer Manager Elite gibi birinci sınıf DLT oyunlarına benzer oyunlar yaratacak.

Milyarder Destekli Altcoin’den Yeni Ortaklık Müjdesi

Oyun teknolojisi ve yüksek ücretler

Xaya’nın Oyun Kanalları teknolojisi (bilgisayar oyunları için optimize edilmiş bir teknoloji) ile oluşturulan oyunlar, gerçek zamanlı oyunlar, anında ödeme ve sınırsız sayıda işlem için tam blockchain desteği ile birlikte geliyor. Ölçeklenebilirlik, Xaya’nın USP’lerinden yani önemli hedeflerinden biri durumunda bulunuyor. Ayrıca, bu platform tamamen merkezi olmayan oyunlara ve tüm metaversiyonlara ev sahipliği yapmak için tasarlanmış durumda.  Xaya ekibi, 2013 yılında ilk blockchain tabanlı oyun olan Huntercoin’i yaratmasıyla tanınıyor. Geçen yılın Haziran ayında şirket, Ubisoft’un Entrepreneurs Lab’ına (Girişimciler Laboratuvarı’na) katılmak için seçildi.

Yüksek ücretler nedeniyle, oyun yapımcıları ve oyuncular, DLT tabanlı oyunlar oluşturan diğer blockchain’ler için Ethereum’u terk ediyor. Birkaç yıl önce oyunların özellikle Ethereum’dan Tron’a geçmesi gündemi süsleyen konulardan sadece bir tanesiydi. Bu nedenle, Xaya ve Polygon arasındaki ortaklık, blockchain oyun endüstrisine ölçeklenebilirliği geliştirme ve erişimini geniş ölçüde genişletme şansı veriyor. Böylelikle oyuncuların alana daha fazla yönelmesi ve minimize edilen işlem ücretleriyle kullanım alanını daha genişletmesi bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.