Milyarder Carl Icahn, Ethereum’u (ETH) Bitcoin’e (BTC) Tercih Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
Milyarder Carl Icahn, Ethereum’u (ETH) Bitcoin’e (BTC) Tercih Ediyor

Carl Icahn, Ethereum’un hem bir kıymet deposu hem de bir ödeme sistemi olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Icahn Enterprises kurucusu Carl Icahn, Bloomberg TV röportajı sırasında dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum için hem bir kıymet deposu hem de bir ödeme sistemi olarak fonksiyon görebileceğini söyledi. Icahn, şu tabirleri kullandı:

“Temel blockchain budur. Yani Ethereum’un iki özelliği var: Onu bir ödeme sistemi olarak kullanabilirsin, onu bir kıymet deposu olarak kullanabilirsin.”

Net bedelinin 15,6 milyar dolar olduğu varsayım edilen Amerikalı iş adamı, Bitcoin’in ise sırf bir kıymet deposu olarak hizmet edebileceğini söylüyor:

“Yani Ethereum ve Bitcoin farklı. Benim için Bitcoin yalnızca bir kıymet deposu.”

Icahn, Ethereum meraklısı tek milyarder değil. Hedge fonu efsanesi Ray Dalio, birkaç gün evvel Ethereum‘un süreçlerinin daha verimli olduğunu söyledi.

Icahn şimdi kripto para ünitesine girmemiş olsa da, sonunda bunu “büyük bir şekilde” yapmak istiyor:

“İşin tamamına ve buna nasıl dahil olabileceğime bakıyorum.”

Aktivist yatırımcı, dijital para ünitelerine 1 milyar dolarla girebileceğini sav ediyor. Genel olarak, kripto paraların burada kalacağını düşünüyor lakin bugün çıkarılan birçok kripto para ünitesinin hayatta kalmayacağı konusunda uyarıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.