Mike Novogratz, Kripto Paralara 100 Milyon Dolar Yatıracak

Kriptocat Haber Editörü
Mike Novogratz, Kripto Paralara 100 Milyon Dolar Yatıracak

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, kripto teşebbüs şirketi aracılığıyla kripto tabanlı projelere 100 milyon dolar yatırım yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2018 yılında Mike Novogratz ve iş ortağı Christian Angermayer tarafından ortaklaşa kurulan Malta merkezli Cryptology Asset Group Avrupa’da blokzinciri ve kripto ile ilgili işletmeler için bir yatırım şirketi olma özelliğine sahip.

Şirket yayınladığı raporda birinci kere fonlara, gelişmekte olan yöneticilere e GP paylarına yapılan yatırımlara odaklanarak global olarak kripto teşebbüs fonlarını ve işletmelerini desteklemeye hazır olduklarını açıkladı.

Kıymeti milyar dolarla tabir edilen servetinin %85’ini kripto para olarak tutan Novogratz, 2018 yılında da varlık idaresi şirketi Galaxy Digital’i kurmuştu. Şirketin 1.5 milyar dolarlık bir parayı yönettiği söz ediliyor.

Cryptology CEO’su Patrick Lowry’ye nazaran, şirketin kripto destekleme uğraşları, kripto paralara olan yönelim ile paralel bir yapıda bulunuyor. Şirket son üç yılda sermayesini 33 milyon dolardan 540 milyon dolara çıkardı.

Bitcoin boğası, son altı yılını yatırımcıları kriptoya dahil etmeye çalışarak geçirdi. Novograrz, verdiği yakın tarihli bir röportajda, yatırımcıların bölüme giriş yapması için daha kolay yollar sağlamanın değerli olduğunu lisana getirdi.

“Bu bir finansal oyundan daha fazlası Bu bir ihtilaldir. Ne kadar çok insan getirebilirsek o kadar yeterli. Alanımıza birinci defa halka açık pay senetleri yoluyla maruz kalacak birçok yatırımcı var. Alıştıkları şey bu. Rahat oldukları şey bu.”

Angermeyer da husus hakkındaki fikirlerini açıkladı:

“Kripto ihtilalinin en başındayız ve bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen global yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz. Fon yatırım stratejimiz, global bir yaklaşım benimseyerek ortaya çıkan yeteneklere odaklanacak ve hem kripto hem de blockchain ile ilgili şirketlerin pay senetlerine yatırım yapan fonların yanı sıra kripto varlıklarına ve tokenlarına yatırım yapan fonları da kapsayacak.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.