MicroStrategy CEO’su Onayladı: Daha Fazla Bitcoin Alımı Olacak

Kriptocat Haber Editörü
MicroStrategy CEO’su Onayladı: Daha Fazla Bitcoin Alımı Olacak

91.000’den fazla Bitcoin (BTC)’i olan MicroStrategy’nin birinci çeyrekte gelirleri açısından şaşırtıcı bir artış yaşadığı ortaya çıktı. 30 Nisan’da bir basın açıklamasında CEO Michael Saylor, şirketin başarısının Bitcoin kârının çok ötesine geçtiğini açıkladı.

Saylor: Elimizde Bitcoin tutmak, “önemli bir değer” yaratıyor

MicroStrategy, Bitcoin ve geleceği hakkındaki bullish yorumları ile gündeme gelmeye devam ediyordu ve piyasadaki genel duygudan, fiyattan hiçbir şekilde etkilenmeden hazinesine BTC eklemeye devam etti.

Savunuculuğu, şirketi yeni bir sektöre sevdirmiş görünüyordu. Nakit rezervlerini BTC’ye dönüştürmeye başladıktan dokuz ay sonra ürün ve hizmetlerinin satışı da arttı.

Basın bülteninde “2021’in ilk çeyreği için ürün lisansları ve abonelik hizmetleri gelirleri, 2020’nin ilk çeyreğine kıyasla %52,3 arttı,” ifadeleri yer alıyor.

İlk çeyrekteki toplam gelirler 122 milyon doların biraz üzerindeydi ve 2020’de aynı dönemde %10,3’lük bir artışı temsil ediyordu.

Saylor, “MicroStrategy’nin ilk çeyrek sonuçları kurumsal analitik yazılım işimizi büyütmek ve Bitcoin satın almak, elimizde tutmak gibi iki yönlü kurumsal stratejimizin önemli bir hissedar değeri yarattığına açık bir örnekti,” ifadelerini kullandı.

Şirketin BTC satın alma yaklaşımından “hala memnun olduğunu” ve halihazırda rezervlerine önemli miktarda katkıda bulunacağını sözlerine ekledi.

Hissedarlar için ek değer yaratmaya çalışırken ek Bitcoin almaya ve tutmaya devam edeceğiz.

MicroStrategy CEO’su Onayladı: Daha Fazla Bitcoin Alımı OlacakBTC (turuncu) ve MSTR (mavi). Kaynak: Tradingview

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi, şirketin hisse senedi fiyatı bu yıl dalgalanma yaşadı, bu da Bitcoin’in kendi fiyat keşfini yansıtan bir şey.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.