Michael Saylor: Bitcoin (BTC) 21. Yüzyılın Hakimi Olacak

Kriptocat Haber Editörü
Michael Saylor: Bitcoin (BTC) 21. Yüzyılın Hakimi Olacak

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) ağ suratı büyüdükçe, 21. yüzyıla tamamiyle hakim olacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Saylor, Kitco’ya verdiği röportajda Bitcoin’in global ekonomik ortamdaki yerine değinerek Bitcoin standardının “bağımsız olmayan ve kendisini türetemeyen paha deposu” problemine tahlil bulduğunu sav ediyor.

“Bence Bitcoin 21. yüzyılın en güçlü kıymet deposu olacak. Bu alanı kazandığının son derece açık olduğunu düşünüyorum.”

Ünlü Bitcoin boğasının CEO’su olduğu MicroStrategy, şu sıralar bilançosunda 4.5 milyar dolar pahasında Bitcoin barındırıyor. CEO, Bitcoin‘in geçen yüzyılın başka büyük teknoloji şirketlerinden yahut yeniliklerinden farklı olarak çarpıcı bir güç olduğunu söylüyor.

“Nesnel olarak konuşursak Bitcoin şu anda dünyadaki en süratli büyüyen en çarpıcı güç. 12 yıl içerisinde sıfır bedelinden 1 trilyon dolar düzeyine çıktı. Bu onu en çarpıcı şey haline getiriyor. Amazon, Apple, Facebook ve Google’dan daha çarpıcı ve hayatımızdaki her şeyden daha çarpıcı.”

CEO ayrıyeten, Bitcoin’in bir para ünitesi olarak görülmesi gerektiğini ve bu nedenle ulusal para üniteleriyle rekabet edebileceği konusunda yaygın bir yanlış kanı olduğunu söylüyor. Saylor, bunun bir kripto varlığı olarak daha gerçek bir formda tanımlandığını ve bu nedenle, stablecoin‘lere göre daha az tehdit oluşturduğunu düşünüyor.

“Bitcoin’in bir kripto varlığı olduğunu anladığınızda, dolar ve avro ile rekabet etmediğini anlarsınız. Bitcoin, altın, gümüş, ETF ve pay senetleri ile rekabet ediyor. Jerome Powell da iki hafta evvel Bitcoin’in dijital bir altın olduğunu söyledi.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.