Miami’de Bir Mülk Kripto Para Cinsinden Rekor Fiyata Satıldı

Kriptocat Haber Editörü
Miami’de Bir Mülk Kripto Para Cinsinden Rekor Fiyata Satıldı

Bir Miami mülkü, bir emlak satışı sürecinde kripto para ünitesiyle ödenen en yüksek fiyata ulaşarak rekor kırdı: 22,5 milyon ABD doları. Anonim alıcının satın almak için hangi dijital varlıkları kullandığı açıklanmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Miami’nin metrekare başına fiyat rekorunu da kıran satış, kentin dünyanın en büyük kripto aktifliği olan Bitcoin 2021 konferansına mesken sahipliği yapmasından yalnızca birkaç gün sonra gerçekleşti. Sapir Corp’un geliştiricisi Giovanni Fasciano satın alma hakkında şunları söyledi:

“Bu satışla Miami gayrimenkul tarihini yazıyoruz. Kripto paralar zenginliğin geleceğidir ve biz bunun yalnızca başlangıç ​​olduğuna inanıyoruz.”

Singapur merkezli kripto para borsası Zipmex, Güneydoğu Asya’da şimdi tamamlanmamış lüks apartmanlar için kripto para ödemelerini kolaylaştırma emeliyle Taylandlı emlak geliştiricisi One.Six ile paydaşlık kurdu. Business Times’a konuşan One.Six’ten Chawin Athakravisunthorn şunları söyledi:

“Alternatif bir ödeme olarak kripto paraları sunarak, daha alımlı olabiliyoruz ve alıcıların kripto yatırımlarıyla başarılı olabileceği bu [daha genç] pazara daha fazla giriş yapıyoruz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.