Miami Belediye Başkanı, Bitcoin (BTC), Elon Musk ve Portföyü Hakkında Konuştu

Kriptocat Haber Editörü
Miami Belediye Başkanı, Bitcoin (BTC), Elon Musk ve Portföyü Hakkında Konuştu

Miami Belediye Lideri Francis Suarez, CNBC ile Bitcoin ve Elon Musk hakkında konuştu. Belediye lideri ayrıyeten portföyünde hangi kripto para ünitelerini tuttuğunu da açıkladı.

Volatiliteyi Elon Musk Tetikledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Francis Suarez, Bitcoin’in 14 Nisan’da ulaştığı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 64.863 dolardan son vakitlerde istikrarlı bir biçimde oturduğu 38.852 dolar düzeyine düşmesine neden olan oynaklıktan bahsederken, Elon Musk’ın tetikleyiciler ortasında olduğunu belirtti.

Ona nazaran bu kendi kendine çözülmesi gereken bir şey ve kâfi süreç hacmi ile işlerin daha istikrarlı olacağına inanıyor.

Belediye lideri, Elon Musk’ın büyük bir hayranı olduğuna da dikkat çekti. “Ancak BTC dışında hiçbir piyasada varlık fiyatı yalnızca bir kişinin tweet’i ile %10 yahut 20’ye kadar yükselemez” dedi.

“Bitcoin Genç ve Manipüle Edilmesi Kolay”

Belediye lideri ayrıyeten Bitcoin’in genç bir varlık olduğunu ve manipüle edilmesinin kolay olduğunu kabul etti. Hatta bir günde yedi milyondan fazla görüntülenen Bitcoin ile ilgili bir tweet’inin ve görüntüsünün altında bile yeniden Elon Musk’ın tweetlerine atıfta bulundu.

Bununla birlikte belediye lideri, fevkalade sayıda insanın kripto para üniteleriyle ilgilendiğine inanıyor. Suarez, ABD’de 150 milyondan fazla insanın kripto para ünitesi tuttuğunu belirten yakın tarihli bir medya raporuna atıfta bulundu.

Suarez’in Portföyü

Rastgele bir kripto para sahibi olup olmadığı sorulduğunda, belediye lideri evet karşılığını verdi ve portföyünde hangi kripto paralara sahip olduğunu açıkladı: Bitcoin ve Ethereum.

Suarez Bitcoin’i 35.000 ila 40.000 dolar düzeyleri ortasındayken satın aldı. En büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum’u ise, ABD Kongresi 1.9 trilyon dolarlık teşvik programını 10 Mart’ta kabul ettiğinde aldı.

Suarez, ETH’nin o vakitler yaklaşık 1.500 dolar olduğunu belirtti. Ayrıyeten o vakitler enflasyonun kaçınılmaz olduğundan emin olduğunu ve buna karşı bir tıp müdafaa istediğini söyledi.

Suarez ayrıyeten düşüşte daha fazla kripto para almayı planladığını fakat şu ana kadar çok meşgul olduğunu da belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.