Meteorik Tahmin: Ethereum 2021’in Sonunda Bu Fiyatlarda Olacak!

Kriptocat Haber Editörü
Meteorik Tahmin: Ethereum 2021’in Sonunda Bu Fiyatlarda Olacak!

Ethereum fiyatında %10’un üzerinde günlük kazanç oluştu. Altcoin, 3955 dolar seviyesinde en son ATH’nin ötesinde bir fiyat keşfine doğru gidiyor. Fiyat 3 Mayıs’ta 3200 doları geçti ve bir haftadan kısa bir süre içinde fiyat keşif modunda yer alıyor. Altcoin’in MVRV-Z skoru, yani piyasa değeri ile gerçekleşen tavan arasındaki oran ve piyasa değerinin standart sapması, şu anda Ocak 2018’den bu yana en yüksek noktasında bulunuyor. Bu durum, uzun vadede Ethereum için bir yükseliş sinyali oluşturuyor.

Ethereum için 2021’in sonunda 6 Bin Dolara ulaşma olasılığı

Meteorik Tahmin: Ethereum 2021’in Sonunda Bu Fiyatlarda Olacak!

Mevcut fiyat seviyesinde bile, Blockchain analistlerine göre, ETH’nin değeri düşük. Triple-Halvening’in ETH’nin fiyat rallisine yol açması bekleniyor. Triple-Halvening, ETH için 3 halving olayının yaklaşan eşdeğeridir ve madencilerin satış baskısında %90 düşüşle sonuçlanacaktır. Büyük HODLerların yoğunlaşması, kademeli bir satış olasılığını artırdığından, satış baskısındaki düşüş ETH için yükselişe işaret ediyor. SUSHI ve UNI gibi otomatik piyasa yapıcılarının artan popülaritesi nedeniyle ağdaki günlük işlemlerin artmasıyla birlikte, token takası ETH için yükselişe geçti. Ek olarak, DEX’ler şu anda son 12 ayda ETH’de toplam 432 milyar dolar değerinde işlem hacmi oluşturuyor ve bunlarda işlem gören 2 Milyondan fazla adres var.

DEX’lerde işlem gören adresler

DEX’lerde işlem gören adreslerin yanı sıra, spot borsalardan alınan Ethereum adreslerinin sayısı, 7 günlük hareketli ortalama 3 yılın en yüksek seviyesi olan 1655,57’ye ulaştı. Önceki 3 yılın en yüksek seviyesine Ocak 2021’in başlarında ulaşılmıştı. Bu, borsalar ve katılan traderlar arasındaki talep büyük ölçüde fiyatı belirlediğinden, altcoin’in fiyat artışı için önemlidir. Büyük HODLerlar söz konusu olduğunda konsantrasyon düşük olmakta. Bu durum, dolaşımdaki ETH likidite ve volatilitesinin itici gücün, oluşturmaktadır. Skew’den alınan verilere ve yukarıdaki metriklere dayanarak, ETH’nin fiyatının 2021’in sonundan önce 6000 doları geçme olasılığı artık %19’dur. Bu olasılık ralli boyunca değişti. Aşağıdaki grafik bu duruma işaret ediyor.

Meteorik Tahmin: Ethereum 2021’in Sonunda Bu Fiyatlarda Olacak!

Yukarıdaki tabloya göre 5000 doları geçme olasılığı daha yüksek olsa da, 6000 doları geçmek Ethereum’u diğer altcoinlerin çok üstüne çıkaracaktır. ETH’nin fiyatındaki bu büyüme hızında, mevcut fiyat seviyesi perakende traderların çıkarına göre ideal satın alma bölgesidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.