MetaMask Verilerine Göre Türkiye’nin DeFi’a Olan İlgisi Yüksek!

Kriptocat Haber Editörü
MetaMask Verilerine Göre Türkiye’nin DeFi’a Olan İlgisi Yüksek!

Gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan MetaMask datalarına nazaran Türkiye kripto para cüzdanını kullanan birinci dört ülke ortasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MetaMask’in nisan ayındaki trafik bilgilerine nazaran toplam ziyaret sayısı yaklaşık 4.69 milyon oldu. Ziyaret açısından birinci dört ülke ise Amerika Birleşik Devletleri (% 15.41), Çin (% 7.39), Türkiye (% 4.12) ve Tayland (% 3.12). Bu sayılar kullanıcıların DeFi kullanma yüzdesini gösteriyor.

Tabi ki MetaMask’in sayılarının DeFi kullanım oranlarını net bir biçimde verdiğini söyleyemeyiz. Ama cüzdanın en tanınan merkeziyetsiz cüzdanlardan birisi olduğunu unutmamakta yarar var.

Wu’nun aktardığı bilgilere nazaran MetaMask trafiğinin birinci kaynağı Coinmarketcap, ikincisi ise Zhihu’dur. Bununla birlikte, Çinli DeFi oyuncuları çoğunlukla TokenPocket kullanıyor ve ufak bir kısım MetaMask kullanıyor. Yani dataların DeFi kullanımı konusunda net bir şey söyleyemeyeceğini buradan görmemiz mümkün.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.