MetaMask, 5 Milyon Aktif Kullanıcıyı Geçti

Kriptocat Haber Editörü
MetaMask, 5 Milyon Aktif Kullanıcıyı Geçti

ConsenSys’e ilişkin Ethereum (ETH) cüzdanı MetaMask, aylık 5 milyon etkin kullanıcı sayısını geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ConsenSys, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) uygulamalarının artan kullanımı sayesinde MetaMask’ın son altı ayda beş kat büyüdüğünü söz etti. Ekim 2020’de MetaMask, 1 milyonun üzerinde kümülatif MAU’ya (aktif kullanıcı) sahipti.

ConsenSys, artan sayıda kullanıcıların en çok MetaMask Swaps özelliğini kullandığını söyledi. Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen bu özellik, kullanıcıların merkezi olmayan borsalar, toplayıcılar ve piyasa yapıcılar ortasında direkt cüzdanlarından token takas etmelerine imkan tanıyor.

ConsenSys, artan kullanımın gerisindeki bir öbür değerli nedenin de NFT’ler olduğunu belirtiyor.

Datalara nazaran Hindistan ve Endonezya’nın her ikisi de MetaMask taşınabilir benimseme konusunda birinci 5 ülke ortasında yer alıyor. ConsenSys, Vietnam ve Nijerya’nın da birinci onda yer aldığını belirtti. Firma şu sözleri kullandı:

“İnsanlar ek bir gelir elde etmek ya da uzun vadeli yatırımlar yapmak için MetaMask kullanıyor. Birçoğu lokal bankacılık sistemine erişemiyor ve bu nedenle tasarruf hesabı olarak hareket etmek için alternatif teknolojiye muhtaçlık duyuyor.”

MetaMask 2016’da piyasaya sürüldü ve 2019’a kadar sadece bir masaüstü tarayıcı uzantısı olarak mevcuttu. 2019’da taşınabilir uygulamaların beta süreci başladı. Eylül 2020’de ise hem iOS hem de Android için resmi uygulama piyasaya sürüldü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.