Messari CEO’su Ryan Selkis’e Göre Önerilen Vergi Artışı DeFi ve Kripto İçin Bu Anlama Geliyor

Kriptocat Haber Editörü
Messari CEO’su Ryan Selkis’e Göre Önerilen Vergi Artışı DeFi ve Kripto İçin Bu Anlama Geliyor

Kripto istihbarat firması Messari’nin CEO’su, Biden yönetiminin sermaye kazançları için önerdiği vergi artışının kripto ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanı için yükseliş anlamına gelebileceğini söylüyor.

Vergi Ne Anlama Geliyor?

CNBC’de yeni bir röportajda Ryan Selkis, yatırımcıların federal sermaye kazancı vergi oranını mevcut oran olan %23,8’den %43,4’e çıkarma planları nedeniyle DeFi’ye yönelebileceklerini söyledi.

“Bu sermaye kazancı sorununu düşünürseniz, istenmeyen sonuçlardan biri, bu kripto ekosisteminde uzun vadede ve orta vadede daha fazla sermayenin kilitlenmesi olabilir. Sonuçta bu, tüm bu yeni varlık sınıfının yararına olacak.

DeFi varlıkları olarak isimlendirilen alanda, esasen, onları satmak yerine mevcut kripto varlıklarına karşı ödünç alabilirler ve vergilendirilebilir bir olayı tetikleyebilirler. Yapısal olarak daha yüksek faiz oranlarınız olabilir. Bu varlıklara ve bu ekosistemdeki protokollere yatırım yapmak için denklemden para almak yerine daha iyi bir vergi ayarına sahip olabilirsiniz. Bu yüzden hala bu piyasada pek çok avantaj olduğunu düşünüyorum.”

Mevcut Bitcoin düzeltmesine gelince, Selkis, düşüşün yeni bir alıcı dalgası getirebileceğini söylüyor.

“Performansa bakarsanız, sadece yılbaşından beri, toplam kripto piyasası değeri hala %100 arttı. Bitcoin hala %65 arttı, yani yaklaşık %25 oranında geri gelsek bile, bu sadece normal dalgalanma seyri. Bir hafta, 24 saat ve bir ay dışındaki herhangi bir zaman dilimine bakarsanız, Bitcoin ve kripto alanı büyük ölçüde hala en yüksek performanslı varlık sınıfları ve en yüksek performanslı mega varlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle son geri çekilme iyi bir satın alma fırsatı olabilir. “

Henüz Zirveye Ulaşılmadı

Selkis, kripto piyasasının neden henüz zirveye ulaşmadığını düşündüğünü de açıklıyor.

“İster inanın ister inanmayın, bu yıl büyük bir yükseliş yaşamış olsak da, yerel tepenin ve döngüsel tepenin gerçekten de Bitcoin’in ikiye katlanmasıyla işaretlendiği son birkaç döngüye benzer bir şey görmedik. Bir haftadan daha kısa bir sürede Ethereum fiyatı çılgın bir büyüme hızına sahip oldu. Buna yakın bir şey görmedik. Bu yüzden bir üst seviye arıyorsanız muhtemelen henüz bu seviyeye ulaşılmadı.  Muhtemelen bu olağan oynaklık seyridir ve aslında tipik bir boğa döngüsünde yaklaşık %30 veya daha fazla altı geri çekilme olmasını beklerdik. Örneğin, 2017’de altı geri çekilmeye karşı şu ana kadar üç geri çekilme yaşadık.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.