Merakla Beklenen Uniswap V3 Yayınlandı! Fiyat Hareketlendi

Kriptocat Haber Editörü
Merakla Beklenen Uniswap V3 Yayınlandı! Fiyat Hareketlendi

Merkezi olmayan borsa protokolü Uniswap v3, Ethereum ağında yayına giriyor. Altcoin ekibi v3.0’ın piyasaya çıktığını resmen duyurdu.

Uniswap V3 Piyasada

Ekip bir blog gönderisinde “v3’ün Ethereum ana ağına dağıtıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz! İlgili tüm sözleşme adresleri burada bulunabilir” ifadesini kullandı..

Daha önce GitHub’a v3 için bir geçiş kılavuzu eklenmişti.

Mart ayında tanıtılan Uniswap v3, ağ üzerinde token değişimini büyük ölçüde daha sermaye verimli hale getirmeyi hedefliyor. O sırada bildirildiği üzere, tasarım, likidite sağlayıcılarının (LP’ler) özelleştirilmiş fiyat aralıkları dahilinde piyasalar oluşturabileceği konsantre likidite adı verilen bir kabiliyete odaklanıyor.

Uniswap ekibi, V3’ün işlem maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan bir ikinci katman protokolü olan Optimistic Rollups’ın daha sonraki bir tarihte uygulanacağını söyledi.

The Block tarafından toplanan veriler, UNI’nin Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa olmaya devam ettiğini ve Nisan ayı boyunca 51 milyar dolarlık hacme ulaştığını gösteriyor.

UNI Fiyatı

UNI fiyatı yazının yazıldığı sırada 42.8 dolar seviyesinden işlem görüyor.

V3 sürümü sonrasında uzmanlar özellikle bu hamlenin fiyat noktasında tokena olumlu yansıyacağını belirtiyorlar.

Tokenla ilgili değerlendirmelerded bulunan analistler önümüzdeki aylarda koinin fiyatının 3 haneli değerlere ulaşabileceği noktasında görüş sunuyorlar.

Son sürümün ardından artık yatırımcılar UNI pozisyonlarını değerlendirmeye almış durumdalar. Fiyat hareketinin ne olacağı önümüzdeki günlerde merak konusu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.