Meme’leri Token’larla Eşleştiren Meme.com, Önde Gelen Yatırımcılardan 5 Milyon Dolar Topladı

Kriptocat Haber Editörü
Meme’leri Token’larla Eşleştiren Meme.com, Önde Gelen Yatırımcılardan 5 Milyon Dolar Topladı

Kısa mühlet evvel başlatılan Göğüs.com, Outlier Ventures, Digital Finance Group, Morningstar, Blockhype, Spark Digital Capital ve öteki yatırımcılar dahil olmak üzere blokzinciri odaklı risk sermayesi fonlarından 5 milyon dolar topladı. Firma kendisini Dogecoin ve Wikipedia’nın bir karışımı olarak tanımlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Coindesk haberine nazaran, firma Perşembe günü yaptığı açıklamada bir düzineden fazla yatırımcının çeşide katkıda bulunduğunu ve ek fonların melek yatırımcılar, Altitude Games CEO’su Gabby Dizon ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal’dan geldiğini söyledi.

Dogecoin üzere “memecoin’ler” ve son aylarda popülaritesini artıran fungible tokenler (NFT’ler) ile şirket, iki pazarı birbirine bağlamayı hedeflediğini söyledi.

Göğüs.com, göğüs pazarlarını ve trendlerini “memetik token’lar”, NFT’ler ve dijital sanatla birleştirmek için yola çıktı. Kullanıcılar, temsil ettikleri meme’in algılanan kıymetine nazaran token basabilirken, başkaları token’ları stake edebilir. Firma, her bir meme’in etrafındaki içeriğin topluluk tarafından belirlendiğini ve en tanınan meme’lerin özel NFT sanatını içeren mükafatlar aldığını söyledi.

Digital Finance Group yatırım lideri Joanna Liang, “Meme.com üzere göğüs ve göğüs pazarlarının, trendleri bulan yahut yaratan kullanıcıları güçlendirmenin umut verici ve yenilikçi bir yolu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Meme’ler için CoinMarketCap

“Sir Stonks” unvanını kullanan Göğüs.com kurucu ortağı Mattias Tyrberg, 5 milyon dolarlık fonun platformun daha da geliştirilmesi, pazarlama ve kullanıcı büyümesi için kullanılacağını söyledi. Tyrberg, “Uzun vadeli planlarımız var ve bu fonla projeyi yıllarca garanti altına aldık” dedi.

Platform ayrıyeten meme’ler için bilgi izleme sunarak kıymetlerinin vakit içinde karşılaştırılmasına imkan tanıyacak. Platform ayrıyeten yaptığı basın toplantısında “memetik içeriğin CoinMarketCap’i” olmak istediğini aktardı. Tyrberg, “Bir meme’in popülaritesi hakkında hem iç hem de dış kaynaklardan data topluyoruz” dedi. “Harici, bahsetme sayısı yahut imaj paylaşımı olabilir.”

24 Mayıs’ta hizmete giren Göğüs.com, aslında çok sayıda göğüs verisi sağlayan, internet sitelerine dayalı kartlar oluşturmak ve toplamak için Marble.Cards isimli bir platforma sahip olduğunu da kelamlarına ekledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.