Meltem Demirors’dan Bomba İddia: Bitcoin FUD’unun Arkasında Ripple Var!

Kriptocat Haber Editörü
Meltem Demirors’dan Bomba İddia: Bitcoin FUD’unun Arkasında Ripple Var!

Coinshares’tan Meltem Demirors, Bitcoin enerji kullanımı üzerine yayılan FUD’tan Ripple (XRP)’ın sorumlu olduğunu iddia ediyor.

Meltem Demirors: Bitcoin enerji kullanımı üzerine yayılan FUD’tan Ripple sorumlu

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, kripto para biriminin aşırı elektrik kullanımına dayanan şu anda yaygın olan Bitcoin karşıtı anlatının arkasında, dağıtık defter girişimi Ripple’ın olduğuna inanıyor. Bu yorumlar, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in, “Bitcoin enerji kullanımı FUD’unu” düzenlediği iddia edilen tek bir şirket hakkında belirsiz bir açıklama yapmasından sonra geldi.

Meltem Demirors’dan Bomba İddia: Bitcoin FUD’unun Arkasında Ripple Var!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, uzun süredir Bitcoin taraftarı olduğunu iddia etse de eski Yahoo yöneticisi, Ripple’a bağlı XRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den bu yana kripto para biriminin enerji tüketimini ve işlem maliyetlerini hedefliyor. Son CNN röportajında Brad Garlinghouse, bir BTC işleminin 75 galon benzine eşit olduğunu söyledi. Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin’e karşı daha da fazla düşmanlık sergiledi: Bitcoin‘in Çin tarafından potansiyel olarak yok edildiğine dair doğrulanmamış abartılı iddialardan en iyi kripto para biriminin  proof-of-work algoritmasına kadar çeşitli iddialarda bulundu.

Meltem Demirors: Ripple’ın parası var ve oyunun nasıl oynanacağını biliyor!

Ayrıca Ripple yetkilileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından şirkete karşı açılan davada Bitcoin’in “muazzam karbon ayak izini” vurguladı. Nisan ayı sonlarında Chris Larsen, Bloomberg’e Gary Gensler’in ve SEC’in “yeşil para birimlerine” odaklanacağını söyledi. Hem Chris Larsen hem de Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in yeşil enerjiyi benimsemeyi nasıl teşvik ettiğini açıklayan Square ve Ark Invest tarafından ortaklaşa yayınlanan bir white paper’ı sert bir şekilde eleştirdi.

Meltem Demirors’dan Bomba İddia: Bitcoin FUD’unun Arkasında Ripple Var!

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Ripple’ın parasının olduğunu ve “oyunun nasıl oynanacağını bildiğini” söylüyor. Şirket, geçen yıl yaptığı lobi çalışmalarına 690.000 dolar harcayarak kripto para birimi alanındaki diğer tüm oyuncuları geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, BlackRock’un Tesla’nın Bitcoin ödemelerinde U dönüşü yapmasının arkasında olabileceğini söyledi. BlackRock, Şubat ayı başlarında 50 milyon Tesla hissesine sahip olduğunu açıkladı ve odağını sürdürülebilirliğe kaydırdı. Cathie Wood konuya yönelik şunları söyledi:

Bitcoin’de bir pozisyon aldıktan sonra, BlackRock gibi kurumsal hissedarlar tarafından (Elon Musk) geri çevrildiğine inanıyorum. Larry Fink iklim değişikliği hakkında davul çalıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.