Mastercard’ın Anketine Göre Katılımcıların %40’ı Kripto Para Kullanmayı Düşünüyor

Kriptocat Haber Editörü
Mastercard’ın Anketine Göre Katılımcıların %40’ı Kripto Para Kullanmayı Düşünüyor

ABD merkezli finansal hizmetler devi Mastercard, bugün dijital ödemelerle ilgili son anketinin bulgularını açıkladı. Şirket, dünya çapında 18 ülkede görüştüğü 15.569 tüketici ortasında kripto para ödemelerine artan ilginin altını çizdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Resmi sonuçlara nazaran, tüketicilerin %40’ı önümüzdeki yıl ödemeler için kripto para ünitesi varlıklarını kullanmayı planladıklarını söyledi. Mastercard, iştirakçilerin %67’si süreçlerde kripto para ünitesi kullanmayı kabul ettiğinden, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki Y jenerasyonu ortasında kripto para ödemelerinin artan popülaritesini vurguladı. Y jenerasyonunun yaklaşık %77’si kripto para pazarı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Resmi basın açıklamasında şu sözler kullanıldı:

“Günümüzde tüketiciler, emtia yahut yatırım olarak kripto para ünitesi satın alabilir, satabilir ve ticaretini yapabilirler. Tüketiciler ayrıyeten, günlük satın alımlar için kripto paraları harcayabilmeye giderek daha fazla ilgi gösteriliyor. Bir ödeme formülü olarak kripto para ünitelerine olan global ilgi hızlanmaya devam ederken, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Karayipler, Orta Doğu ve Afrika’da her 10 bireyden 4’ü (%40) bir sonraki adımda kripto para ünitesi kullanmayı planladıklarını söylüyor.”

Mastercard, Şubat 2021’de kripto para ünitesi planlarını açıkladı ve şirketin 2021’de kripto para ödemelerini desteklemeyi planladığını duyurdu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.