Mastercard, Hızlandırıcı Programına Bu Blockchain Ödeme Girişimlerini Ekledi

Kriptocat Haber Editörü
Mastercard, Hızlandırıcı Programına Bu Blockchain Ödeme Girişimlerini Ekledi

“Fintech yenilikçileri”, ürünlerini ve hizmetlerini piyasaya sunarken Mastercard’dan doğrudan destek alacaklar.

6 Blockchain Şirketi

Fintech girişimleri için bir hızlandırıcı program olan Mastercard Start Path, blockchain tabanlı ödemeler alanında yenilik yapan altı yeni şirkete bünyesinde yer verecek.

Asante Financial Services, Cledara, Jifti, Moeda Seeds, SpendDebt ve Tippy, hizmet olarak yazılım ve blockchain teknolojisinde “fintech yenilikçileri” olarak seçildi.

Mastercard’ın fintech’ten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Amy Neale, “Fintech ortamı benzeri görülmemiş bir hızda geliştikçe, Mastercard, fintech yenilikçilerinin büyümesine imkan veriyor ve nihayetinde daha fazla insanı dijital ekonomiye kazandırmasına yardımcı olacak altyapı ve varlıkları sağlıyor” açıklamasında bulundu.

Neale ayrıca “Start Path, fintech endüstrisinin geleceğini temsil ediyor ve tüketici ihtiyaçlarını öngören kapsayıcı çözümler tasarlıyor. Ölçeklendirme yolunda bu yenilikçilerle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Hızlandırıcı Program

Start Path, girişimlerin ürünlerini ve hizmetlerini büyütmelerine ve ticarileştirmelerine yardımcı olan altı aylık bir hızlandırıcı programdır. Start Path için seçilen şirketler, Mastercard’ın teknolojisine, uzmanlığına ve kaynaklarına erişim hakkını da elde etmiş oluyor.

Mastercard, ödeme alanında yenilik yapmaya yönelik yenilenmiş bir bağlılığı yansıtan en son Start Path katılımcıları ile blockchain teknolojisine büyük bir giriş yapıyor.

Mastercard, blockchain endüstrisindeki en önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan ConsenSys için 65 milyon dolarlık bir fonlamaya liderlik eden birkaç büyük şirketten biriydi.

Kredi kartı şirketi, karbon ayak izi takibini, kullanıcıların günlük ürünler için alışveriş yaparken daha çevreye duyarlı kararlar almalarına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı Provenance Solution’a dahil etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.