Mark Cuban’ın Portföyünde 100’den Fazla Kripto Olduğu İddia Edildi

Kriptocat Haber Editörü
Mark Cuban’ın Portföyünde 100’den Fazla Kripto Olduğu İddia Edildi

Kripto dedektifleri, milyarderin altcoin portföyünün içeriğini öğrenmek için zincir üstü dataları kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tanınmış bir kripto para savunucusu olan Cuban, kripto para dünyasına uygundan düzgüne girmiş üzere görünüyor. Hatta NFT basmak için de kripto platformlarını kullanıyor.

Cuban ile temaslı iki altcoin yatırımı, katman-2 Ethereum ölçeklendirme tahlili Polygon (MATIC) ve merkezi olmayan Ethereum tabanlı ticaret platformu Injective Protocol’dür (INJ).

Ocak ayında Cuban’ın Ethereum (ETH) cüzdanlarından biri, NFT pazarı Rarible’da bir NFT bastıktan sonra ortaya çıktı.

O vakitler cüzdan biri dizi DeFi altcoin’i içeriyordu. Lakin fonlarının birden fazla borç verme protokolü Aave’ye (AAVE) tahsis edildi. Tıpkı cüzdan Cuban tarafından neredeyse boşaltılmış üzere görünüyor. Yaklaşık 2.000 $ bedelinde Ethereum ve Dogelon (ELON), Doge Inu (DOGI) ve Bingo Inu (BINGO) dahil olmak üzere yaklaşık 26.000 $ kıymetinde bilinmeyen altcoin’e sahip durumda. Cuban’ın bu kripto varlıkları satın alıp almadığı yahut kendi tokenlerini tanıtmaya çalışan sahipleri tarafından kendisine gönderilmiş olup olmadığı kesin değil.

Kripto analisti ark Davis de Cuban’ın çeşitli kripto cüzdanlarının içeriği hakkındaki fikirlerini paylaşarak Dallas Mavericks sahibinin bir röportajda kripto portföyünün %60’ını Bitcoin, %30’unu Ethereum ve %10’unu başka cüzdanlarda tuttuğundan bahsettiğini vurguladı.

“Blokzincirinde gördüğümüze nazaran Aave, Rarible (RARI), SushiSwap (SUSHI), Polygon, Serum (SRM), Injective ve Fantom (FTM) var… Bahsettiğim kripto paralar muhtemelen onun tam portföyünü oluşturmuyor. Bunlar yalnızca adreslerinde gördüğümüz kriptolar.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.