Maltalı Emlak Şirketi, Hiper-Modern Apartmalarda Cardano (ADA) ile Ödeme Kabul Edecek

Kriptocat Haber Editörü
Maltalı Emlak Şirketi, Hiper-Modern Apartmalarda Cardano (ADA) ile Ödeme Kabul Edecek

Maltalı emlak şirketi Dreamflats, hiper-modern apartmanlar için Cardano (ADA) ile ödeme kabul edecek. Dreamflats, Zaha Hadid Architects’in Mercury Towers binası için Cardano (ADA) ile kira mukavelesi ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dreamflats bir basın açıklamasında, ADA ödemelerinden elde edilen gelirin Malta Turizm Otoritesi de dahil olmak üzere düzenleyicilere bildirileceğini söyledi. Ayrıyeten, kripto para süreçlerinden gelen vergi ödemeleri de prestiji para ünitesi cinsinden olacak.

Mercury Towers, Zaha Hadid Architects imzalı hiper-modern bir yapıdır ve kira bedeli dairelerin 2022’de tamamlanmasıyla belirlenecek.

Dreamflats, kira ödemeleri için kripto para ünitelerini kabul eden giderek artan sayıdaki işletme ortasında katıldı. Nisan ayında milyarder Rick Caruso’nun emlak şirketi, konut ve perakende mülklerinde Bitcoin’i kira ödemesi olarak kabul edeceğini duyurdu. Caruso’ya nazaran karar, kripto para ünitelerinin kalıcı olacağı inancından kaynaklanıyor.

Dreamflats, kripto para ödemelerini kabul eden dijital alanda faaliyet göstermeyen birinci Malta şirketi oldu ve bu hareket, bölümün geri kalanı için bir emsal oluşturabilir. Dreamflats, odağını ADA’yı kabul ederek değerli bir kripto para ödeme seçeneği olarak Bitcoin’den kaydırıyor.

Cardano’ya İlgi Rekor Seviyede

Dreamflats’ın ADA tercihi, varlığın 16 Mayıs’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.4 dolara ulaşan son fiyat artışının akabinde geldi. ADA’nın yükselişi, Bitcoin tarafından sürdürülen boğa koşusu ile ilişkiliydi ve varlık 14 Nisan’da tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 64.800 dolara ulaşmıştı.

Bununla birlikte, Bitcoin, yılın başından itibaren elde ettiği kazanımları sürdürmekte zorlanırken, CoinMarketCap tarafından sağlanan bilgilere nazaran, ADA, düşüşü son yedi günde %16.6 düşüş ile sürdürdü ve düzeltmesini 1.53 dolar civarında yaşadı.

ADA’nın fiyat artışı, 1 Ocak ve 17 Mayıs 2021 ortasında yaklaşık 6.710 milyoner yatırımcı ile sonuçlandı ve %1.231’lik bir büyümeyi temsil etti.

Öbür yerlerde, Cardano ağı, gerçek dünya kullanım durumlarını destekleme yeteneği nedeniyle kripto para topluluğunun ilgisini çekmeye devam ediyor. Örneğin Cardano, ülkenin eğitim sistemini nizama koymak için Etiyopya hükümeti ile bir muahede imzaladı.

Ağ, tıpkı vakitte, %100 merkeziyetsizliğe ulaşan bir gelişmeye de şahit oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.