Mahkeme, SEC’in Personelinin E-postalarını Sunmasına Gerek Olmadığına Karar Verdi

Kriptocat Haber Editörü
Mahkeme, SEC’in Personelinin E-postalarını Sunmasına Gerek Olmadığına Karar Verdi

Mahkeme, SEC’in XRP, Bitcoin ve Ethereum hakkında gayri resmi işçi evraklarını sunmak zorunda olmadığını doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yargıç Sarah Netburn, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC çalışanlarının e-postalar üzere ferdî yazışmalarını sunmak zorunda olmadığını belirterek daha evvelki kararını doğruladı:

“SEC’in e-postalar üzere gayri resmi kurum içi bağlantıları sunması gerekmez ve bu cins bağlantıların aranması yahut günlüğe kaydedilmesi gerekmez.”

Daha evvel bildirildiği üzere SEC, Ripple’ın çalışanlarının ferdî aygıtlarında arama yapmasını yasaklayacak bir buyruk arıyordu.

Düzenleyici gözlemci 21 Nisan tarihli mektubunda, şirketin, mahkemenin 6 Nisan tarihli kararının ötesine geçen ve kendisini taciz etmekle suçlayan “rastgele ve alakasız” bağlantılar talep ettiğini tez etti. Ripple, bilhassa eski SEC Lideri Jay Clayton’dan e-postalar talep etmişti:

“SEC çalışanlarının, ajans yorumlarını yahut Bitcoin, Ethereum yahut XRP hakkındaki görüşlerini piyasaya iletmek için ferdî e-posta hesapları yahut aygıtları kullandığına inanmak için hiçbir destek yoktur.”

Tıpkı vakitte yargıç, SEC’in Bitcoin, Ethereum ve XRP’den bahseden resmi durum dokümanları ve dahili notlar üretmesi gerektiğine karar verdi. Netburn, SEC’in yabancı düzenleyicilere Mutabakat Muhtırası (MoU) talepleri gönderip gönderemeyeceğine şimdi karar vermiş değil.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.