Macaristan Bitcoin (BTC) Yaratıcısının Onuruna Bir Heykel Diken İlk Ülke Olacak

Kriptocat Haber Editörü
Macaristan Bitcoin (BTC) Yaratıcısının Onuruna Bir Heykel Diken İlk Ülke Olacak

Macaristan, Bitcoin’in gizemli yaratıcısının heykelini diken dünyadaki birinci ülke olacak. Birinci tasarım planları, hem bilinmeyen yaratıcıya hem de “internet insanlarına” atıfta bulunan kapüşonlu bir figür olarak ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni heykel bilhassa heyecan verici zira Bitcoin’in kurucusu olarak kabul edilen Satoshi Nakamoto kimliğini asla açıklamadı. Birçoğu onun bir bireyden çok bir küme insan olduğuna ve isminin bir takma isim olduğuna inanıyor. İki heykeltıraş Réka Gergely ve Tamás Gilly tarafından tasarlanan bronz büst, kapüşonlu bir figürü betimleyecek. Böylelikle hem gizemli yaratıcıya hem de “internetin insanlarına” atıfta bulunulacak.

Macaristan Bitcoin (BTC) Yaratıcısının Onuruna Bir Heykel Diken İlk Ülke Olacak

Ayrıyeten heykel bir yüze sahip olacak olsa da herkesin önünde durduğunda kendi yansımasını görebileceği yansıtıcı bir yüzey olacak. Bu, “hepimiz Satoshi’yiz” fikrini pekiştiriyor. Projeyi başlatan András Györfi de değerli olanın Nakamoto’nun kimliği olmadığına inanıyor. Györfi’ye nazaran, bilinmeyen kahraman internet tarihinde yeni bir sayfa açtı. Lakin dünyayı hakikaten daha yeterli bir yer yapan şey, Bitcoin’in gerisindeki blok zincir teknolojisidir.

Proje dört kuruluş tarafından finanse ediliyor: Mr. Coin, Crypto Academy, Blockchain Macaristan Derneği ve Blockchain Budapeşte. Yeni büst, Budapeşte’nin 3. bölgesindeki Graphisoft Park’a dikilecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.