Litecoin, Binance Coin, EOS: Kısa Vadede Yatırıma Değer mi?

Kriptocat Haber Editörü
Litecoin, Binance Coin, EOS: Kısa Vadede Yatırıma Değer mi?

Son zamanlarda, yaklaşan bir altcoin sezonuyla ilgili spekülasyonlar, kripto topluluğunda en çok trend olan konulardan oldu. Peki, bunun önemi nedir? Bitcoin’in azalan hakimiyeti, bir süredir kripto topluluğunun gündemindeydi. Yazım anında Bitcoin’in hakimiyeti %40.3 civarında duruyor. Böyle bir bulgu ile birlikte, bir altcoin rallisi ile ilgili beklentiler daha da artıyor.  Yaygın olarak tanınan bir trader ve analist olan Kaleo, bu tür beklentileri en çok destekleyenlerden biri. Analist, geçtiğimiz günlerde Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) ve EOS’a yönelik yüksek beklentilerini bir tweet dizisinde anlattı. İşte analizinin detayları…

Analistin Litecoin yorumu

LTC için “bullish” bir anlatı sunan Kaleo, 2.000 dolara doğru muazzam bir fiyat artışı olabileceğine dikkat çekti. Bununla birlikte 1.000 veya 1.200 dolar civarından da memnun olacağını söyledi. Ayrıca, 500 doların altında işlem gören altcoin’i her gün satın aldığını da belirtti. Tweet’inde “Bu yüzden her gün 500 doların altından Litecoin satın alıyorum,” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, LTC’nin 2017 boğa koşusu performansıyla karşılaştırıldığında altcoin’in son grafiklerinde benzer bir yükseliş eğilimi sergilediğini düşünüyor. Dolayısıyla LTC’nin 1.000 doları geçme olasılığına sıcak bakıyorlar. Kaleo, böyle düşünen tek analist değil. “Dijital gümüş” olarak lanse edilen Litecoin, son 10 günde yaklaşık yüzde 46’lık bir yükseliş gördü. Yazım anında ise son 24 saatte %5 artmış görünüyor.

Litecoin, Binance Coin, EOS: Kısa Vadede Yatırıma Değer mi?Kaynak: Twitter/Kaleo

Binance Coin (BNB)

Analistin listesinde sıradaki altcoin, Binance’in yerel kripto para birimi olan BNB.  Yukarıda bahsedilen tweet’e göre 680 dolarlık seviye, BNB’nin fiyat keşfine girişine işaret edebilir. Bunun ardından analist, fiyatın “hızla artmasını” bekliyor. Son 24 saat içerisinde BNB, %1’lik bir artış ile 613 dolardan işlem görüyor.

EOS

Son olarak trader, kendisine göre “önceki boğa döngüsündeki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yaklaşamayan” EOS’tan bahsetti. Burada, analizini desteklemek adına farklı bir yol izledi. EOS’un fiyat hareketini Ethereum Classic (ETC) ile karşılaştırdı. Çünkü, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ETC de geçtiğimiz ay boyunca benzer bir artış gösterdi. “EOS vs ETC USD” karşılaştırması başlıklı tweet’te aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

ETC kırılmaya başladıktan sonra, doğrudan rekor kırmadan önce, önceki ATH’sinin altında birikti. EOS grafiğinin yapısı son derece benzer görünüyor. Mevcut aralığının dışına çıktığında 20 dolar seviyesinin başında durmasını beklemiyorum.

Litecoin, Binance Coin, EOS: Kısa Vadede Yatırıma Değer mi?Kaynak: Twitter/Kaleo

Ek olarak, Kaleo, önümüzdeki dönemde büyük bir yükseliş potansiyeli gördüğü için daha fazla EOS biriktirdiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı: “Biraz EOS ekledim. Birkaç hafta önceki yüksek seviyelere ulaşması an meselesi olarak görüyorum. 9 dolara ulaştığında 23 dolarlık eski ATH göz önüne alındığında net bir geri dönüş yoluna girilmiş olmalıdır.”

Yazım sırasında EOS, son 24 saatte %7.3’lük bir artış ile 11.48 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.