LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI: Bu Hafta Neler Beklenmeli?

Kriptocat Haber Editörü
LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI: Bu Hafta Neler Beklenmeli?

Ünlü analist Ekta Mourya LINK, AAVE, SUSHI, CAKE ve YFI gibi önemli projelere bakarak beklentileri açıklıyor. DeFi tokenleri, geçtiğimiz hafta çift haneli getiriler sunarak toplanıyor. Enzyme [MLN], Strike [STRK] ve Lido DAO token’i [LDO] gibi düşük piyasa değerine sahip daha az popüler DeFi projeleri geçen hafta %15’ten fazla artış yaşadılar. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere bu token’ler, Bitcoin’in fiyatındaki ve hakimiyetindeki düşüş göz önüne alındığında popülerlik kazanıyorlar. Bu düşüşün ardından tetiklenen altcoin rallisine DeFi projeleri öncülük ediyor.

LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI: Bu Hafta Neler Beklenmeli?

Agresif Piyasa Düzeltmesi bir DeFi rallisini tetikliyor: LINK, MLN, KAVA, STRK

Yukarıdaki grafik, 2 Haziran’dan bu yana 59.3 Milyar Dolar seviyesinde sabit bir TVL gösteriyor. TVL son 30 gün içinde düşüyor. Analist Ekta Mourya’ya göre son agresif düzeltme, genel kripto piyasası değerinden milyonların silinmesi anlamına geliyor. Altcoin’lere kıyasla, DeFi koin’lerinin daha hızlı toparlandığını belirtelim. LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI, popüler DeFi tokenleri, fiyat düşüşünden bu yana henüz ralli yapmadılar. Mourya’ya göre bu projelere yatırım girişi arttıkça bir rallinin yaşanması muhtemel görünüyor.

Analist ayrıca yükselen TVL’nin, ticaret hacmi ve aktif cüzdan adresleri birlikte bu metriklerin DeFi için yükselişli bir yaz ayına işaret ettiğini belirtiyor. DeFi token’lerinin sosyal hacmi önemli ölçüde düşse de, toparlanma ve yükselme eğiliminin olduğu görülüyor. LINK, YFI, CAKE, SUSHI, CRV ve AAVE’nin bu hafta ralli yapması bekleniyor. Ancak bu DeFi projeleri için günlük sosyal hacme ulaşıldığı görülüyor. YFI örnekleminde tek bir günde %30’un üzerinde bir düşüş olduğunu belirtelim.

LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI: Bu Hafta Neler Beklenmeli?

Sosyal hacimdeki düşüş ne anlama geliyor?

Sosyal hacimdeki düşüş, birikim olabileceğinin sinyalini veriyor. Analist Ekta Mourya’ya göre sosyal hacimdeki zirvenin fiyattaki düşüşe tekabül ettiği göz önüne alındığında, fiyat bu hafta artışa geçebilir. Sosyal hacimdeki bir önceki zirve, fiyatın 38.400 Dolar seviyesinin altına düşmesine neden oldu. YFI 39.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Ekta Mourya, önümüzdeki haftalarda bu seviyeyi koruması ve 41.000 Dolar seviyesine doğru yükselmesini bekliyor.

Birkaç DeFi projesi söz konusu olduğunda günlük sosyal hacim yerel olarak en düşük seviyeye ulaştı. Bu durum Ekta Mourya için şu anda düşük piyasa değerine sahip token’lerin öncülük ettiği rallinin yerini daha yüksek piyasa değerine sahip popüler ve ana akım DeFi projelerinin alabileceği anlamına geliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.