Kusama (KSM), Piyasadan Daha İyi Performans Gösteriyor

Kriptocat Haber Editörü
Kusama (KSM), Piyasadan Daha İyi Performans Gösteriyor

Kardeş ağların lokal token’ları Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM), Parachain Müzayede duyurularının akabinde ralli yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası Kraken ise Kusama (KSM) ağındaki projelere slot verme sürecini destekleyeceğini söyledi. Hem müzayedelerin başlaması hem de Kraken’den gelen bu haberle birlikte KSM önemli bir yükseliş yaşadı.

Kraken, önümüzdeki hafta en kısa müddette başlayabilen Parachain Müzayedelerinin, Avustralya, Kanada, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri sakinleri hariç, önümüzdeki birkaç gün içinde global kripto para ünitesi sahipleri için orijinal bir görüntü sunacağını söyledi:

“Belirli yargı bölgelerinde olanlar hariç Kraken müşterileri, önümüzdeki birkaç gün içinde Parachain Müzayedelerine katılabilecekler. Bugünden itibaren bir projenin parachain slot müzayedesine Kusama’ya katkıda bulunabilirler.”

Kusama ve yakından bağlantılı platformu Polkadot’ta (DOT), parachain’ler uygulamaya özel ve aktarma zinciri olarak bilinen ana ağ ile bağlantı kuran özel bir blok zinciri biçimidir.

CoinGecko’ya nazaran, süratle yaklaşan müzayedeler Kusama için son iki hafta içinde %55 yükselen bir ralliyi tetiklerken, kripto para pazarının geri kalanı büyük bir düzeltmeye şahit oldu. Kusama, yazının yazıldığı sırada 501 dolardan süreç görüyordu. Kripto para ünitesi ayrıyeten son 1 yılda %8393.7 oranında yükseliş yaşadı

Kraken’e nazaran, Kusama’nın parachain müzayedesinde başarılı projelere verilen slotlar azamî 336 gün sürecek.

“Bir parachain müzayedesinde, KSM sahipleri, KSM’lerini Kusama ağına kilitleyerek başarılı olmak istedikleri projeye aktif bir formda oy verirler. Kendi isimlerine en çok KSM’nin kilitlendiği projeler çoklukla 48 haftaya kadar bir Parachain yuvası kazanacaktır. Kilitlenme müddeti sona erdiğinde, sahipleri ayrıyeten katkıda bulunan KSM’lerini geri alırlar.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.