Kurumsal Bitcoin (BTC) Cüzdanları Yeniden Artmaya Başladı

Kriptocat Haber Editörü
Kurumsal Bitcoin (BTC) Cüzdanları Yeniden Artmaya Başladı

Kripto para topluluğunun önde gelen bilgi toplayıcısı Glassnode tarafından sağlanan tahlil tablosu, 100-1.000 BTC’ye sahip olan cüzdan sayısının tekrar yükselmeye başladığını gösteriyor.

Kurumlar Daha Fazla Bitcoin Topluyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Moskovski Capital CIO’su tarafından paylaşılan Glassnode grafiği, Nisan ayında biraz geriledikten sonra 100 ila 1.000 BTC’ye sahip olan Bitcoin cüzdanlarının sayısının tekrar arttığını gösteriyor.

Lex Moskovski, 100-1.000 Bitcoin cüzdan yelpazesinin, yakın vakitte Galaxy Digital tarafından satın alınan Coinbase, BitGo üzere saklama platformlarında fon depolamak için makul bir protokol kullanan finans kurumlarını gösterdiğini açıklıyor.

Lex ayrıyeten Coinbase’in fonları 100-120 Bitcoin yığınlarına bölerek saklama cüzdanlarında sakladığını belirtiyor. Büyümenin tekrar başlamasının Bitcoin için yükseliş haberi olduğuna inanıyor.

Geçtiğimiz günlerde, gibisi görülmemiş ölçüde Bitcoin (12.234 BTC) Coinbase borsasından çekilmiş ve kelam konusu sürecin kurumlar tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği tabir edilmişti. Bu Bitcoin ölçüsü ise 688.3 milyon dolar kıymetindeydi.

Etkin Bitcoin Cüzdanları 3 Ayın En Yüksek Düzeyine Ulaştı

Glassnode tarafından paylaşılan yakın tarihli bir tweet’e nazaran, etkin Bitcoin adreslerinin sayısı (yedi günlük MA) 65.659 ile son üç ayın en yüksek düzeyine yükseldi. Evvelki tepe ise 65.525 ile 9 Şubat’ta tespit edilmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.