“Kurumlar, Coinbase’de Bu Altcoin’den 1 Milyar Dolarlık Aldı!”

Kriptocat Haber Editörü
“Kurumlar, Coinbase’de Bu Altcoin’den 1 Milyar Dolarlık Aldı!”

Analiz platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, yaklaşık 15 saat önce ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’te en büyük altcoin projesi olan Ethereum’dan (ETH) yüklü miktarda çekildiğini gösteren bir tweet paylaştı. Çekilen ETH’lerin miktarı 395.903 token.

Kurumlar önde gelen altcoin olan Ethereum’dan mı alıyor?

Ki Young Ju, harekete geçirilen bu yüklü miktardaki ETH’nin arkasında “kurumsal tezgahüstü (OTC) anlaşmalar” olduğuna inanıyor.395.903 ETH’nin eşdeğeri, yazım sırasında 1 milyon doların biraz üzerinde bir seviyede. Daha önce de Kriptokoin.com olarak kurumların Coinbase’ten soğuk cüzdanlarına devasa miktarlarda Bitcoin çektiğini bildirmiştik. CryptoQuant CEO’su, borsadan ETH çekilmesini “nadir” bir yükseliş sinyali olarak nitelendirdi.

Piyasa değeriyle ikinci sırada yer alan altcoin, Bitcoin’in hemen ardından geliyor. Aralarında neredeyse 360 milyar dolarlık bir fark var. Ancak Bloomberg’in baş emtia uzmanı Mike McGlone, Ethereum’un daha güçlü bir kullanım durumu ve temeli olduğu için bu önemli metrikle gelecekte BTC’yi geçebileceğine inanıyor.

“Kurumlar, Coinbase’de Bu Altcoin’den 1 Milyar Dolarlık Aldı!”

Balinalar neredeyse 2 milyar dolarlık Ethereum’u harekete geçirdi

Kripto hareketlerini izleyen Twitter botu Whale Alert, anonim balinaların devasa bir miktar olarak sayılabilecek 789.052 ETH taşıdığını bildirdi. Bu ETH’lerin toplam değeri neredeyse 2 milyar dolar ediyor. Bu dev miktardaki Ethereum işlemleri, dört ayrı transfer ile gerçekleştirildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.