Kritik Gelişme: Biden 2022 Bütçesi, Bu Kripto Para Düzenlemelerini İçeriyor!

Kriptocat Haber Editörü
Kritik Gelişme: Biden 2022 Bütçesi, Bu Kripto Para Düzenlemelerini İçeriyor!

ABD Başkanı Joe Biden’ın yönetimi, 2022 bütçesinin bir taslağını yayınladı. Önerilen bütçede birkaç yeni kripto para düzenlemesi de yer alıyor. İşte, 2022 bütçesinin taslağının detayları ve kripto para birimlerine yönelik düzenleme önerileri…

Biden’ın bütçe taslağında kripto para birimleri yer buluyor

İlk teklif, “aracılar tarafından bilgi raporlama kapsamını belirli pasif varlıklar ve önemli yabancı sahipleriyle ilgili bilgilerin raporlanması ve ABD kripto para borsalarını ve cüzdan sağlayıcılarının bilgi raporlamasını” içerecek şekilde genişletmeyi amaçlamakta. Bu eklemenin ABD Hazine Bakanlığı’nın da raporda işaret ettiği bir soru olan kripto ile vergi kaçakçılığı sorununun azaltılmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Kritik Gelişme: Biden 2022 Bütçesi, Bu Kripto Para Düzenlemelerini İçeriyor!

Bunun yanı sıra rapor, kripto paraların dijital doğasının vergi mükelleflerinin ülkeyi terk etmeden denizaşırı işlem yapmalarına izin verdiğini belirtti. Bu nedenle önerilen madde, kriptoların satışından veya elde tutulmasından sağlanan gelirin Gelir İdaresi Kurumu (IRS) ve diğer ilgili taraflara raporlanmasını sağlayacak.

Ayrıca, bütçe, vergi raporlaması için “kapsamlı bir mali hesap raporlama yapısı” ekleme teklifinde bulunuyor. Bu, finansal kurumların artık 600 doların üzerindeki tüm transferleri detaylandıran kullanıcı hesaplarının bir dökümünü sağlaması gerektiği anlamına geliyor. Bu raporlama durumu, “vergi mükelleflerinin bir komisyoncudan kripto para satın aldığı, ardından kripto paralarını başka bir komisyoncuya devrettiği durumlarda ve işletmelerin 10.000 dolardan fazla piyasa değeri ile işlem gören kriptoları alması” durumunda gerekiyor.

Kritik Gelişme: Biden 2022 Bütçesi, Bu Kripto Para Düzenlemelerini İçeriyor!

Bu rapor, Biden yönetiminin bir önceki raporuyla uyumluluk taşıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bütçe planı, Biden yönetiminin daha yüksek geliri olanlar için vergiyi artırmayı planladığına dair sunulan önceki raporlarla uyumluluk gösteriyor. Nisan ayının sonlarına doğru ortaya çıkan bu haberin ardından Bitcoin ve genel olarak tüm kripto para birimleri düşüş yaşamıştı. Yazım sırasında Bitcoin zor geçirdiği haftanın ardından 35.978 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 2.422 dolardan el değiştiriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.