Kritik Gelişme: Beyaz Saray, Bitcoin ve Altcoin’leri Araştırıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Kritik Gelişme: Beyaz Saray, Bitcoin ve Altcoin’leri Araştırıyor!

Biden yönetimi, Bitcoin ve kripto para birimini düzenlemenin yeni yollarını araştırıyor. Washington Post’ta yayınlanan yeni bir habere göre, Beyaz Saray yetkilileri Hazine Bakanlığı tarafından kripto para riskleri hakkında bilgilendiriliyor.

Bitcoin ve Altcoin araştırması

Yetkililer inovasyonu engellemeden veya piyasalara zarar vermeden sektörün gerektiği gibi uygulanmasını nasıl sağlayacaklarını araştırıyorlar. Anonim kaynaklar, yasadışı veya terörist faaliyetleri finanse etmek için kullanılma ihtimaline karşı, kripto para piyasasıyla ilgili gözetimdeki potansiyel “boşlukların” araştırıldığını söylüyor. Federal düzenleyiciler kripto para piyasalarındaki büyük dalgalanmaların finansal piyasaların daha geniş istikrarını tehdit edeceğine inanmasa da, kripto para birimlerindeki son dalgalanma, kripto para satın alan bireylerin ve yatırımcıların devlet korumasına ihtiyaç duyup duymadıkları konusunda endişeleri de artırıyor. Bir kaynak, “Yetkililer her türlü risk ve dikkat edilmesi gereken şeyler olduğunun farkındalar, ancak yine de büyük ölçüde bekle ve gör duruşu modundalar” vurgusu yapıyor.  Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı da kripto para birimi yoluyla vergiden kaçınma hedefini engellemeye yönelik yeni bir planı kamuoyu önünde destekliyor. Plan, IRS’deki kadroyu güçlendirecek ve kripto işlemlerini daha iyi izlemek ve uygulamak için ajansın teknolojisini yükseltecek. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere böylelikle vergi konusunun çözüme kavuşturulması ve kripto para alanına daha fazla netlik kazandırılması uygulamaya konulmuş olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.