Kritik Dogecoin Metriği, Fiyatın Nereye Gideceğini Gösteriyor!

Kriptocat Haber Editörü
Kritik Dogecoin Metriği, Fiyatın Nereye Gideceğini Gösteriyor!

Tesla CEO’su Elon Musk, birbiri ardına tweet atarak Dogecoin piyasasına dikkat çekti. Ancak şimdi CEO’nun erişimi Bitcoin piyasalarına da uzandı. DOGE piyasası Kriptokoin.com olarak vurguladığımız üzere spekülasyona dayalı olduğundan son konsolidasyonundan çıkmak için ivme kazanabilir.

Dogecoin için şimdi nereye gidiyoruz?

48,54 milyar dolarlık piyasa değeri ile Dogecoin, bugüne kadar 72 kat artış sağladı. Son Coinbase Pro listesinin ardından Musk’ın tweetleri, bir günde %32 fiyat artışı sağladı. Fiyattaki bu artışla birlikte spekülasyonlar da hız kazandı ve Dogecoin piyasası trader sayısında bir büyüme gördü. Raporlara göre bu durum Dogecoin’i bir aydan kısa bir süre tutan adreslerin Mayıs ayında rekor bir seviyeye ulaşmasıyla sonuçlandı.

Kritik Dogecoin Metriği, Fiyatın Nereye Gideceğini Gösteriyor!

Traderların sayısı şimdiden Mayıs ayındaki seviyelere yaklaştı. İlginç bir şekilde, hacim eşit derecede yüksek kaldı. Bu durum trader sayısının düşük olmasına rağmen, önemli bir sermaye girişi olduğunu gösterdi. DOGE piyasasındaki spekülatif faaliyetin miktarına işaret eden bir diğer önemli metrik, kısa vadeli likidasyonların hacmi ve ardından sürekli takas hacmindeki artıştı.

Son ralli DOGE için ne anlama geliyor?

Bilindiği üzere türev piyasasındaki traderlar pozisyonları için genellikle kaldıraç kullandıklarından, pozisyonlarının değeri margin hesaplarındaki limitleri aşarsa tasfiye edilme riskiyle de karşı karşıya kalırlar. Son ralli, DOGE’nin kaldıraçlı traderlarının 16 milyon doların üzerinde tasfiye kaydettiğini gördü. Bununla birlikte, sürekli takaslar birkaç saat içinde %104 arttığından, piyasa Coinbase Pro listelemesinin olumlu haberlerine hızlı tepki verdi. Sürekli Takas Hacmi, 14 Mayıs’tan beri görülmeyen bir rakam ile 20 milyar doları kırdı.

Kritik Dogecoin Metriği, Fiyatın Nereye Gideceğini Gösteriyor!

Bu artan sürekli takas hacmi, trend gücünün bir işaretiydi. Fiyat konsolide olmasına rağmen, DOGE için piyasa temelleri güçlü ve yükselişteydi. Bununla birlikte, fiyat dalgalanmasının yönünün piyasa duyarlılığı tarafından belirleneceği unutulmamalı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.